Burza wokół spotu PiS. Fogiel: nie mówimy o rasizmie, ale o problemie nielegalnej migracji

2024-06-19, 08:25

- My mówimy o pewnym problemie. Próba zarzutów, że jest to rasistowskie, to próba zwekslowania tego problemu albo przemilczenia go w bardzo demagogiczny sposób. Mówimy o problemie nielegalnej i niekontrolowanej migracji - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość).

Na portalu X PiS opublikowało filmik, w którym przestrzega przed migrantami. Składa się on między innymi ze zdjęć osób o innym kolorze skóry, które wcześniej publikowali politycy PiS. Wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat poinformowała, że partia Razem skierowała zawiadomienie do prokuratury przeciwko Prawu i Sprawiedliwości.

"Problem migrantów widoczny w wielu krajach Europy"

Radosław Fogiel bronił stanowiska PiS. - Moim obowiązkiem jako polityka jest przede wszystkim solidaryzować się z obywatelami mojego kraju. Nie przypominam sobie tego typu komentatorzy, kiedy spot z bardzo podobnymi ujęciami kilka miesięcy temu wypuszczała PO, nieprawdziwie forsując tezę o setkach tysięcy nielegalnych wiz, wtedy nie słyszałem takich zarzutów - zauważył.

- Nie mówimy o rasizmie czy o kolorze skóry, ale o problemie nielegalnej migracji z krajów odmiennych kulturowo. W Polsce zaczyna być dostrzegalny problem, który jest już widoczny w wielu krajach Europy, problem niekontrolowanej, nielegalnej migracji. To się łączy z rozszczelnieniem polskich granic i paktem migracyjnym, ze skandalem podrzucenia przez niemiecką policję nielegalnych migrantów do Polski - komentował.

Fogiel apelował, aby być "mądrym przed szkodą" i nie pozwolić na to, by w Polsce dochodziło do takich scen jak "słynny sylwester w niemieckiej Kolonii". - Nie damy sobie zamknąć ust demagogicznymi oskarżeniami (...), naszą odpowiedzialnością jest zapewnienie Polakom bezpieczeństwa. Będziemy mówić o tym, że rząd sobie nie radzi - podkreślił gość audycji.

REKLAMA

Posłuchaj

Radosław Fogiel o problemie nielegalnej migracji do Europy (24 pytania - Rozmowa poranka) 16:19
+
Dodaj do playlisty

Zgodnie z Kodeksem karnym, za nawoływanie do nienawiści między innymi na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu. 

* * * 

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadząca: Agnieszka Drążkiewicz

REKLAMA

Gość: Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 19.06.2024

Godzina emisji: 07.33

PR24/ka/kormp

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej