Nie żyje 39-latka, zatrzymano jej męża. "Nie mówił nam prawdy"

2024-06-19, 11:22

Nie żyje 39-latka, zatrzymano jej męża. "Nie mówił nam prawdy"
Policja odnalazła zaginioną 39-latkę. Kobieta nie żyje. Foto: Shutterstock/FotoDax, Policja

To koniec poszukiwań 39-letniej Natalii z Gortatowa (Wielkopolska). W środę odnaleziono ciało zaginionej kobiety. W sprawie zatrzymano jej męża. Ofiara prawdopodobnie chciała się z nim rozwieść. 

39-latka po raz ostatni widziana była w piątek, 14 czerwca, około godz. 18, kiedy opuściła swoje miejsce zamieszkania. 

W środę rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował, że funkcjonariusze ze specjalnej grupy zajmującej się poszukiwaniem 39-latki znaleźli zwłoki kobiety.

Zatrzymano męża kobiety

- Policjanci odkryli ciało w kompleksie leśnym w północno-wschodniej części przedmieść Poznania. W związku z tą sytuacją, w uzgodnieniu z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu funkcjonariusze zatrzymali męża zaginionej. Będzie on pozostawał w dyspozycji prokuratorów współpracujących z naszymi policjantami - podał Borowiak.

Posłuchaj

Mł. insp. Andrzej Borowiak o odnalezieniu 39-letniej Natalii Panochy-Raczkiewicz 0:40
+
Dodaj do playlisty

- Mąż kobiety, jak podejrzewamy, nie mówił nam prawdy. Jesteśmy przekonani, że on ma wiedzę dotyczącą zarówno zaginięcia swojej żony, jak i jej śmierci - dodał rzecznik. 

REKLAMA

Jeszcze we wtorek, w trakcie poszukiwań kobiety, Borowiak informował, że policjanci ze Swarzędza złożyli wniosek do prokuratury o wszczęcie śledztwa z artykułu mówiącego o nieumyślnym spowodowaniu śmierci. Wyjaśnił, że jest to standardowa procedura.

Czytaj także:

Służby zadecydowały o sekcji zwłok

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak w rozmowie z TVN24 poinformował, że służby wykorzystają skaner 3D, który precyzyjnie udokumentuje obrazy z miejsca, w którym znaleziono zwłoki kobiety.

Śledczy chcą zabezpieczyć jak największą liczbę śladów. Dopiero po zakończeniu oględzin będzie można ustalić termin sekcji zwłok.

REKLAMA

- W tego typu sprawach takie sekcje są przeprowadzane bardzo szybko. Nie wykluczamy, że może to być jutro - dodał policjant.

Sąsiedzi o Natalii. 39-latka chciała rozwodu

Jak podaje "Głos Wielkopolski", kobieta widziana była ostatni raz w piątek wieczorem podczas rozmowy wideo ze swoją siostrą. Natalia przebywała wtedy w samochodzie. Nie ujawniła jednak, dokąd jedzie.

Kobiety około północy wymieniły się wiadomościami SMS. Potem kontakt się urwał. Policja znalazła samochód ofiary w garażu.

Poznańska "Gazeta Wyborcza" ustaliła z kolei, że 39-latka mieszkała razem z mężem i 10-letnim synem niedaleko Swarzędza. Media donoszą, że małżeństwo żyło w jednym domu, ale oddzielnie. Kobieta miała poinformować męża, że składa pozew o rozwód, ale bez orzekania o winie. Ten miał przyjąć to spokojnie.

REKLAMA

Z ustaleń dziennikarzy wynika również, że 39-latka miała spotykać się z innym mężczyzną.  Śledczy wykluczają jego udział w sprawie.

Nie żyje poszukiwana od ubiegłego tygodnia 39-latka 

"Normalna rodzina, bez awantur"

Rozmówcy "Głosu Wielkopolskiego" dodali również, że nigdy nie słyszeli, aby w domu ofiary działo się coś niepokojącego. Sąsiedzi zaznaczyli jednak, że nie znali dobrze rodziny Natalii.

- Kojarzę ją z widzenia. Zawsze była raczej uśmiechnięta, widziałam jak spacerowała z dzieckiem. Pamiętam, jak się wprowadzili. Normalna rodzina, bez awantur, nigdy policja do nich nie przyjeżdżała - ujawniła jedna z kobiet.

PAP/TVN24/ "Gazeta Wyborcza"/"Głos Wielkopolski//egz/kormp

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej