Wakacyjna mapa śmiertelnych wypadków. Są już na niej trzy punkty

2024-06-22, 09:18

Wakacyjna mapa śmiertelnych wypadków. Są już na niej trzy punkty
Ruszyła wakacyjna mapa wypadków śmiertelnych. Ma ona skłonić kierowców do refleksji.Foto: Foto: Shutterstock/deniska_ua, policja.pl/screen

Policja, jak co roku w wakacje, uruchomiła internetową mapę śmiertelnych wypadków. Po pierwszym dniu są na niej już trzy punkty. To oznacza, że trzy osoby nie żyją.

Na mapie codziennie nanoszone są zdarzenia drogowe, w których ktoś poniósł śmierć. Nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wyjaśnia, że mapa jest dostępna na stronie policja.pl, ale będzie też prezentowana w mediach społecznościowych. Zaznaczył, że bieżąca aktualizacja mapy i wizualizacja liczby wypadków ma skłonić do refleksji użytkowników dróg, a media zachęcić do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Posłuchaj

Nadkomisarz Robert Opas o mapie wypadków śmiertelnych 0:11
+
Dodaj do playlisty

 

Mapa nie jest tylko ilustracją statystycznych danych. - Należy mieć na uwadze, że za każdym z tych punktów zaznaczonych na mapie kryje się ludzka tragedia i każde z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze - powiedział policjant.

REKLAMA

W zeszłe wakacje doszło do 4945 wypadków, w których zginęło 468 osób, a 5777 zostało rannych. Policja apeluje o ostrożność podczas wyjazdów na wakacje i zapowiada wzmożone kontrole na drogach.

IAR/łp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej