Jak postępować w czasie burzy? Rzecznik Straży Pożarnej o zasadach bezpieczeństwa

2024-06-23, 14:35

Jak postępować w czasie burzy? Rzecznik Straży Pożarnej o zasadach bezpieczeństwa
Przez Polskę przeszedł front burzowy. Foto: marcin_sroka/Shutterstock

W miesiącach letnich w okresie burzowym warto na bieżąco sprawdzać prognozę pogody - przypomina Straż Pożarna. - Pozwoli to odpowiednio przygotować się do burzy i uniknąć niebezpieczeństwa - mówi Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Rzecznik podkreślił, że mieszkańcy danego terenu, gdzie prognozowane są burze, otrzymują komunikaty z ostrzeżeniem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

- Zabezpieczmy wszystko na tarasie, balkonie czy na podwórku, tak by wiatr nie porwał tych przedmiotów. Unikajmy drzew, które stanowią duże zagrożenie, przewracając się na budynki, ulice, samochody i ludzi, schowajmy się w budynku - apelował Kierzkowski.

Posłuchaj

Rzecznik Straży Pożarnej o zasadach postępowania okresie burzowym (IAR) 0:27
+
Dodaj do playlisty

Burze nad Polską. Tysiące interwencji

W sobotę Straż Pożarna interweniowała 2179 razy po burzach i nawałnicach, które wczoraj przeszły nad Polską. Interwencje prowadzone były głównie w województwach: śląskim, podkarpackim i lubelskim.

Były one związane z silnym wiatrem i podtopieniami budynków oraz ulic - poinformował Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

REKLAMA

Na Jeziorze Solińskim w czasie burzy wywróciło się 9 łódek. Cztery osoby zostały uratowane przez WOPR, jedna z nich trafiła do szpitala na obserwację. Drugą poszkodowaną osobą jest mężczyzna, który prawdopodobnie w czasie zabezpieczania dobytku został uderzony belką, ale nie doznał poważniejszych obrażeń.

Zobacz także:

IAR/PAP/ka

Gdzie jest burza? Mapa:

REKLAMA


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej