Ogólnopolska Karta Seniora. Zasady, działanie i korzyści
Już 630 tys. seniorów jest posiadaczami Ogólnopolskiej Karty Seniora, a honoruje ją 4 tys. firm. Ten kawałek plastiku może być źródłem naprawdę sporych oszczędności w seniorskich portfelach. Zniżki przysługują m.in. w sklepach, placówkach kultury, rekreacji, obiektach wypoczynkowych i sanatoriach.
2024-08-04, 10:48
Każdy senior, który ukończył 60 lat, może zostać członkiem wspierającym Stowarzyszenie MANKO i otrzymać własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.
- Nie ma programu rządowego, który wychodziłby naprzeciw oszczędnościom ekonomicznym realizowanym w tym stylu. Dlatego wspiera nas wiele samorządów i instytucji, w tym Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Można dzięki tej karcie otrzymać nawet 30 proc. rabatu. Nie jest to jednak tylko karta zniżkowa, ale też edukacyjno-aktywizacyjna. Edukujemy przedsiębiorców, że seniorzy są przyszłością. Za ok. 10 lat nawet połowa konsumentów będzie seniorami. Tymczasem do wielu przedsiębiorców nie dociera, że seniorzy to atrakcyjni konsumenci. Z badań wynika, że grupa 50+ posiada większe możliwości od młodszych roczników. Warto więc wyjść z ofertą i zawalczyć o seniorów - tłumaczył w Polskim Radiu 24 prezes Stowarzyszenia MANKO Łukasz Salwarowski.
Posłuchaj
Ogólnopolska Karta Seniora wydawana jest bezpłatnie już w 275 gminach/miastach, które przystąpiły do Programu Gmina Przyjazna Seniorom, współfinansując wydanie lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora swoim mieszkańcom.
Lista punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej oks.glosseniora.pl.
REKLAMA
***
Prowadzący: Anna Grabowska
Data emisji: 4.08.2024
Godzina emisji: 9.06
PR24
kmp
REKLAMA