La Liga. Dublet Roberta Lewandowskiego! Polak odwrócił losy meczu z Valencią

2024-08-17, 23:45

Robert Lewandowski. Foto: Alberto Saiz/Associated Press/East News

Piłkarze Barcelony od wyjazdowej wygranej 2:1 z Valencią rozpoczęli nowy sezon ekstraklasy hiszpańskiej. Dwa gole zdobył, grający cały mecz, Robert Lewandowski.

Goście od początku mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki (65 do 35 procent). Początkowo stworzyli jednak mało klarownych sytuacji. Jeszcze przed przerwą gola zdobyła Valencia. Hugo Duro wykorzystał długie podanie i z bliska głową pokonał Marc-Andre ter Stegena.

Odpowiedź Barcelony była błyskawiczna. W doliczonym czasie gry Robert Lewandowski, po otrzymaniu piłki w polu karnym od Lamine'a Yamala, dostawił nogę, kierując piłkę do siatki.

Kilka minut po wznowieniu gry Lewandowski po raz drugi wpisał się na listę strzelców, ustalając rezultat. Polski napastnik idealnie uderzył w prawy górny róg bramki z rzutu karnego, który wywalczył Raphinha.

Na Estadio Mestalla debiut zaliczył Hansi Flick. Były selekcjoner reprezentacji Niemiec zespół Blaugrany przejął 29 maja po Xavim Hernandezie. Flick to trzeci w historii klubu szkoleniowiec z Niemiec. Przed nim na tym stanowisku pracowali Hennes Weisweiler oraz Udo Lattek.

Niemiecki szkoleniowiec i Lewandowski doskonale się znają z czasów, gdy kapitan reprezentacji Polski był zawodnikiem Bayernu Monachium, a trenerem Bawarczyków był właśnie Flick.

Mistrz kraju, Real Madryt, w niedzielę podejmie Real Valladolid.