US Open. Kamil Majchrzak pokonał rywala i trybuny. Polak odwrócił losy meczu w samej końcówce

2024-08-21, 07:41

Kamil Majchrzak awansował do drugiej rundy kwalifikacji US Open. Foto: PAP/Marcin Cholewiński

Kamil Majchrzak awansował do drugiej rundy kwalifikacji do turnieju głównego US Open. Polak pokonał Amerykanina Michaela Zhenga 6:3, 6:7 (5), 7:5.

Polak świetnie rozpoczął spotkanie i przełamał rywala już w drugim gemie, dzięki czemu w pierwszym secie zwyciężył 6:3.

W drugiej partii doszło do aż czterech przełamań, jednak o jej losach zadecydował tie-break. W nim lepszy okazał się Amerykanin.

W decydującym secie Majchrzak dwukrotnie odrabiał stratę przełamania. Kluczowy okazał się dziesiąty gem, w którym Zheng serwował po zwycięstwo w meczu. Polski tenisista zdołał jednak doprowadzić do wyrównania. Kolejne kilka minut było perfekcyjne w wykonaniu 28-latka - najpierw utrzymał serwis "na sucho", a następnie, także bez straty punktu, wygrał przy podaniu przeciwnika i przypieczętował zwycięstwo w meczu.

Jego kolejnym rywalem będzie Daniel Elahi Galan (129 ATP). Kolumbijczyk jest nieznacznym faworytem spotkania, jednak najlepiej radzi sobie na nawierzchni ziemnej.

Wcześniej do drugiej rundy kwalifikacji awansował Maks Kaśnikowski, który wygrał z Amerykaninem Emilio Navą 6:2, 2:6, 6:2.

W kwalifikacjach kobiet w 1. rundzie odpadła Katarzyna Kawa oraz Maja Chwalińska. W turnieju głównym wystąpią liderka światowego rankingu Iga Świątek oraz Magda Linette i Magdalena Fręch.