Serie A. Inter tym razem bez pomyłki. Zieliński czeka na swoją szansę

2024-08-24, 23:30

Inter odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Serie A, ale Piotr Zieliński musi jeszcze poczekać na swój debiut. Foto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

Broniący tytułu Inter Mediolan pokonał u siebie Lecce 2:0 w 2. kolejce włoskiej Serie A. Na ławce rezerwowych gospodarzy usiadł wracający po kontuzji, sprowadzony latem z Napoli Piotr Zieliński. Natomiast w ekipie gości rezerwowym był Filip Marchwiński.

Inter przystępował do meczu z Lecce po remisie na inaugurację z Genoą 2:2, gdy stracił zwycięstwo w ostatnich sekundach.

Tym razem mistrzowie Włoch zagrali uważniej i pewniej, choć musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Argentyńczyka Lautaro Martineza. Prowadzili już od piątej minuty po golu Matteo Darmiana, a 69. minucie wynik ustalił z rzutu karnego turecki pomocnik Hakan Calhanoglu.

Po wyleczeniu urazu w kadrze mediolańczyków znalazł się Zieliński, ale doświadczony reprezentant Polski pozostał na ławce rezerwowych, podobnie jak w ekipie gości Marchwiński, sprowadzony latem z Lecha Poznań. Ligowy debiut polskiego zawodnika dopiero nadejdzie.

Piłkarze Lecce z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem bramek 0-6 zamykają tabelę Serie A.

Niespodziewaną porażkę poniósł w sobotę AC Milan. Wicemistrz kraju, czekający na pierwsze zwycięstwo w sezonie, przegrał na wyjeździe z beniaminkiem Parmą 1:2.

W kadrze gospodarzy zabrakło kontuzjowanego napastnika Adriana Benedyczaka, a rezerwowymi byli 18-letni Daniel Mikołajewski i 19-letni Mateusz Kowalski.