Ekstraklasa. GKS Katowice - Jagiellonia. Beniaminek zdobył skalp na mistrzu

2024-08-25, 17:26

GKS Katowice w świetnym stylu ograł Jagiellonię Białystok. Foto: PAP/Michał Meissner

GKS Katowice pokonał 3:1 Jagiellonię Białystok w pierwszym niedzielnym meczu 6. kolejki Ekstraklasy. Mistrz Polski poniósł drugą ligową porażkę z rzędu.

Ekstraklasa. GKS Katowice - Jagiellonia. Kryzys mistrza Polski staje się faktem?

Spotkanie miało wymarzony początek dla gospodarzy. GKS wyszedł na prowadzenie już w 2. minucie, kiedy to Błąd wykorzystał prezent od obrońców gości. Defensywa mistrzów Polski kompletnie się pogubiła i musiała zapłacić za to wysoką cenę.

Wyrównanie przyszło po kwadransie, kiedy to Pululu dobrze wykończył drużynową akcję swojego zespołu. To jednak GKS miał tutaj przewagę i nie zamierzał zadowalać się jednym punktem - chciał grać o całą pulę.

Zespół z Katowice miał nieco szczęścia przy drugim golu - przy strzale Galana piłka odbiła się jeszcze od Kowalczyka, kompletnie myląc bramkarza.

Jagiellonia próbowała jeszcze odwrócić losy tego meczu rywale oddali jej inicjatywę, choć zdołali w końcowych minutach przeprowadzić trzy groźnie kontry. Co prawda po nich nie padł gol, ale w ostatniej minucie meczu Oskar Repka pokonał golkipera z Białegostoku po dobrze rozegranym rzucie wolnym.

Jagiellonia doznała drugiej kolejnej ligowej porażki z rzędu, GKS zaś zanotował wyjątkowo cenną wygraną, pierwszą na własnym boisku w tym sezonie.

GKS Katowice - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Adrian Błąd (2), 1:1 Afimico Pululu (18), 2:1 Mateusz Kowalczyk (73), 3:1 Oskar Repka (90+7).

Żółta kartka - GKS Katowice: Mateusz Kowalczyk, Adam Zrelak. Jagiellonia Białystok: Lamine Diaby-Fadiga.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 6 690.

GKS Katowice: Dawid Kudła - Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Lukas Klemenz - Alan Czerwiński (22. Marcin Wasielewski), Mateusz Kowalczyk (81. Sebastian Milewski), Oskar Repka, Bartosz Nowak (46. Borja Galan), Grzegorz Rogala (81. Mateusz Marzec) - Adrian Błąd (88. Jakub Arak), Adam Zrelak.

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz - Michal Sacek (66. Tomas Silva), Jetmir Haliti, Mateusz Skrzypczak, Joao Moutinho - Kristoffer Hansen (74. Miki Villar), Nene (56. Marcin Listkowski), Jesus Imaz, Jarosław Kubicki (46. Aurelien Nguiamba), Darko Churlinov - Afimico Pululu (56. Lamine Diaby-Fadiga).

Obrońca GKS-u Lukas Klemenz wymienia co przyczyniło się do zwycięstwa jego zespołu (IAR) 0:20