Ekstraklasa. Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice. Gliwiczanie czują niedosyt, Puszcza zrobiła swoje

Piast Gliwice zremisował 1:1 z Puszczą Niepołomice i może żałować niewykorzystanej szansy na to, by utrzymać dystans do prowadzącego w tabeli Ekstraklasy Lecha Poznań.

2024-09-15, 14:21

Piłkarz Piasta Gliwice Tomas Huk i Dawid Abramowicz z Puszczy Niepołomice podczas meczu Ekstraklasy. Foto: PAP/Michał Meissner

Ekstraklasa. Piast - Puszcza. Niedosyt gospodarzy i kibiców

Pierwsza połowa była wątpliwym widowiskiem nawet dla największych koneserów Ekstraklasy. Dobrych sytuacji było jak na lekarstwo. Puszcza zdołała wyjść na prowadzenia po wrzutce i dobrej główce Radeckiego w 34. minucie. Okazało się jednak, że zawodnik był na spalonym.

Piast miał przewagę w posiadaniu piłki, prowadził grę, jednak Puszcza skutecznie odrzucała gospodarzy od swojego pola karnego, nie pozwalając im na swobodne rozegranie pod swoją bramką. Najbardziej aktywny był Damian Kądzior, który kilka razy ostrzeliwywał bramkę przyjezdnych, jednak jego strzały okazał się albo niecelne albo nie stanowiły problemu dla golkipera Puszczy.

W 66. minucie Puszcza popisała się bardzo dobrą akcją, kiedy Kosidis przyjął piłkę w polu karnym i ładnie wystawił ją Mrozińskiemu, który przymierzył lewą nogą w długi róg.

Piast wyrównał w 72. minucie, kiedy to rzut karny zamienił na gola Michał Chrapek. W końcówce Piast próbował podkręcić tempo, chcąc sięgnąć po wygraną rzutem na taśmę. Puszcza potwierdziła jednak po raz kolejny, że jest bardzo niewygodnym rywalem i nikomu nie gra się z nią łatwo.

Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0).

Bramki: 0:1 Piotr Mroziński (66), 1:1 Michał Chrapek (71-karny).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Damian Kądzior. Puszcza Niepołomice: Lee Jin-Hyun, Piotr Mroziński.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 5 779.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Igor Drapiński (90+3. Tomasz Mokwa) - Damian Kądzior, Patryk Dziczek, Michał Chrapek (77. Miłosz Szczepański), Grzegorz Tomasiewicz (85. Szczepan Mucha), Jorge Felix (77. Tihomir Kostadinov) - Maciej Rosołek (77. Fabian Piasecki).

Puszcza Niepołomice: Kewin Komar - Piotr Mroziński, Artur Craciun, Roman Jakuba, Michal Siplak (80. Wojciech Hajda) - Lee Jin-Hyun (80. Mateusz Cholewiak), Jakub Serafin, Mateusz Radecki (41. Mateusz Stępień), Konrad Stępień, Dawid Abramowicz - Michalis Kosidis.