Serie A. Dawidowicz przegrywa z Lazio. Ekipa Kosty Runjaicia sensacyjnym liderem

Lazio Rzym pokonało Hellas Werona 2:1 w poniedziałkowym meczu piłkarskiej Serie A. 90 minut w barwach pokonanej drużyny rozegrał Paweł Dawidowicz. Dzięki zwycięstwu w Parmie prowadzenie w tabeli objęło Udinese, którego trenerem jest były szkoleniowiec Legii Warszawa, Kosta Runjaić.

2024-09-16, 22:35

Gustav Isaksen i Paweł Dawidowicz. Foto: Andrew Medichini/Associated Press/East News

Już w 5. minucie w pole karne Werony wpadł Boulaye Dia, ograł Pawła Dawidowicza i płaskim strzałem wyprowadził rzymian na prowadzenie. Już dwie minuty później Hellas wyrównał za sprawą Caspera Tengstedta, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Grigorisa Kastanosa.

W 20. minucie "Biancocelesti" wrócili na prowadzenie - po centrze Mattii Zaccagniego z rzutu rożnego do piłki dopadł Taty Castellanos i nie dał szans golkiperowi gości.

We wcześniejszym meczu Parma przegrała z Udinese 2:3. Gole dla ekipy z regionu Emilia-Romania strzelili Enrico Del Prato (2.) i Ange-Yoan Bonny (43.). Na ich trafienia odpowiedzieli w drugiej połowie Lorenzo Lucca (49.) oraz Florian Thauvin (68. i 79.). Od 73. minuty parmeńczycy grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Mandeli Keity.

Poza składem drużyny trenera Fabio Pecchii znaleźli się dwaj Polacy. Kontuzjowani Mateusz Kowalczyk i Adrian Benedyczak obejrzeli spotkanie z trybun.

Po czterech kolejkach liderem Serie A niespodziewanie jest Udinese z 10 punktami na koncie. Drugie miejsce zajmuje SSC Napoli (9 pkt), a trzecie obrońca tytułu - Inter Mediolan (8 pkt). Tyle samo "oczek" co "Nerazzurri" mają ekipy z Turynu, czyli Juventus i Torino. Lazio jest szóste i zgromadziło 7 "oczek".