Ekstraklasa. Zwycięski debiut Niedźwiedzia. Stal pokonała Motor

Stal Mielec pokonała u siebie Motor Lublin 1:0 w meczu 9. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 50. minucie Serhyj Krykun.

2024-09-22, 14:25

Stal pokonała Motor w meczu 9. kolejki. Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Mecz był ciekawy. Co prawda padł tylko jeden gol, ale sytuacji podbramkowych było bardzo dużo.

W 23. minucie Ilja Szkurin stanął przed szansą zdobycia gola dla swojej drużyny, jednak jego strzał pewnie obronił Ivan Brkic.

Trzy minuty później bardzo bliski pokonania Jakuba Mądrzyka był Mbaye Ndiaye. Po strzale Senegalczyka poprzeczka "pomogła" golkiperowi Stali. W 28. min. z kolei Christopher Simon wbiegł z piłką w pole karne gospodarzy, po czym podał ją do Ndiaye, ale ten uderzył wprost w bramkarza.

Stal kolejną okazję do objęcia prowadzenia miała w 36. minucie, kiedy groźnie główkował Piotr Wlazło, ale ostatecznie defensywa Motoru wyjaśniła sytuację.

Dwie minut później Krystian Getinger tak interweniował blisko bramki Stali, że o mało nie uzyskał gola samobójczego. W ostatniej minucie pierwszej połowy Filip Luberecki z kolei, mając przed sobą tylko bramkarza gospodarzy, uderzył niecelnie i po 45 minutach gry było 0:0.

Pięć minut po przerwie Stal objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Roberta Dadoka Serhyj Krykun popisał się celnym strzałem głową.

W 65. min. Szkurin po raz drugi w tym spotkaniu był bliski zdobycia gola, ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka.

Potem Motor miał kilka okazji do wyrównania, np. Ndiaye w 76. minucie i doliczonym czasie gry. Za pierwszym razem gracz beniaminka uderzył niecelnie, a za drugim piłkę złapał Mądrzyk i Stal odniosła drugie zwycięstwo w sezonie.

Stal Mielec - Motor Lublin 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Serhij Krykun (50-głową).

Żółta kartka - Stal Mielec: Ravve Assayag. Motor Lublin: Mbaye Ndiaye.

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole). Widzów: 5 210

Stal Mielec: Jakub Mądrzyk - Marvin Senger, Piotr Wlazło, Mateusz Matras, Krystian Getinger - Robert Dadok (86. Alvis Jaunzems), Matthew Guillaumier, Maciej Domański (86. Ravve Assayag), Koki Hinokio (75. Karol Knap), Serhij Krykun (75. Fryderyk Gerbowski) - Ilja Szkurin (86. Łukasz Wolsztyński).

Motor Lublin: Ivan Brkić - Filip Wójcik (80. Paweł Stolarski), Sebastian Rudol, Marek Bartos (62. Arkadiusz Najemski), Filip Luberecki (75. Krystian Palacz) - Bartosz Wolski, Sergi Samper (62. Marcel Gąsior), Christopher Simon (62. Kaan Caliskaner) - Michał Król, Samuel Mraz, Mbaye Ndiaye.

Szkoleniowiec Motoru Mateusz Stolarski potwierdził, że Stal pod wodzą trenera Niedźwiedzia była już innym zespołem (IAR) 0:16