Serie A. Kacper Urbański wychwalany pod niebiosa. "Błyskotliwy, mistrzowska klasa"

Kacper Urbański w niedzielnym meczu z Monzą (2:1) otworzył konto bramkowe w barwach Bolonii. Polak został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem spotkania, a jego występ zebrał masę pochlebnych recenzji.

2024-09-23, 10:55

W meczu Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck (0:0) 20-latek pojawił się na placu gry dopiero w końcówce. Z kolei we wcześniejszych spotkaniach Serie A z Como i Empoli na murawie spędził w sumie zaledwie 8 minut. Przeciwko Monzy wystąpił w podstawowym składzie i wykorzystał tę szansę w stu procentach.

Reprezentant Polski zapewnił prowadzenie gościom w 24 minucie po dokładnym dośrodkowaniu w pole karne Charalambosa Likojanisa. Urbański precyzyjnie głową skierował piłkę do siatki, mimo asyty trzech obrońców. W sumie na murawie spędził 78 minut.

Portal Calciomercato ocenił występ Polaka na 7,5 w 10-punktowej skali. "Strzelił swojego pierwszego gola w Serie A dzięki wejściu w pole karne i uderzeniu głową mistrzowskiej klasy. Następnie był bliski drugiego trafienia, ale podał do Castro, który zmarnował okazję. Zdecydowanie najlepszy na boisku" - czytamy.

O pół punktu niżej postawę Urbańskiego "wycenił" serwis Tuttomercatoweb. "Błyskotliwa pierwsza połowa dla Polaka, który zaczął jako pomocnik, ale w fazie ofensywnej wykorzystał swoją szansę. Gol na miarę rasowego napastnika, świetna główka na dalszy słupek, która przełamała równowagę. Zbliżył się do kolejnej bramki ładnym wolejem lewą nogą" - analizują włoscy dziennikarze.

"Siódemkę" 20-latkowi przyznał także portal 1000cuorirossoblu.it, tworzony przez kibiców Bolonii. W sprawie noty zgodna z kibicami była redakcja "La Gazzetta dello Sport". ""Ma wyczucie momentu i odpowiednie metody. A potem drybluje ze wszystkimi i wszędzie" - komplementuje Polaka dziennik.

Urbański nie krył radości z premierowego trafienia we włoskiej ekstraklasie. - To mój pierwszy gol w Serie A i jestem zachwycony. Dedykuję go mojej rodzinie, która zawsze mnie wspiera, oraz Łukaszowi Skorupskiemu, który jest dla mnie bratem w zespole. Teraz będę musiał przynieść ciasta do szatni lub może kupić obiad. Cieszę się przede wszystkim ze zwycięstwa zespołu. Teraz zmierzamy do Atalanty: chcemy wygrać - oświadczył po meczu.