Serie A. Kara dla Pawła Dawidowicza. Polak zapłaci za czerwoną kartkę

Piłkarz Verony Paweł Dawidowicz został zdyskwalifikowany na dwa mecze włoskiej Serie A w związku z czerwoną kartką, jaką zobaczył w piątkowym meczu z Torino (2:3). Polak będzie musiał ponadto zapłacić grzywnę w wysokości 5000 euro.

2024-09-25, 16:19

Paweł Dawidowicz musi ponieść konsekwencję czerwonej kartki. Foto: IPA Sport/ABACA

Serie A. Dawidowicz poniesie konsekwencje czerwonej kartki

Kara dla polskiego obrońcy została nałożona za "uderzenie łokciem w twarz rywala w 20. minucie pierwszej połowy". Całe zajście sprowadziło na Dawidowicza sporo krytyki, a jak widać, konsekwencje nie skończyły się tylko na osłabieniu swojego zespołu - Polak zobaczył za to przewinienie czerwoną kartkę, poszkodowanym był Paragwajczyk Antonio Sanabria. Do zdarzenia doszło w polu karnym Verony i sędzia podyktował też "jedenastkę". Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale trafił w słupek.

Ostatecznie cały mecz zakończył się wygraną rewelacyjnie spisującego się pod wodzą Kosty Runjaicia Torino 3:2. W momencie, w którym Dawidowicz został odesłany do szatni, było 1:1.

W zespole gości do 82. minuty na boisku przebywał Sebastian Walukiewicz, a od 67. Karol Linetty.

Po pierwszy pięciu kolejkach sezonu 2024/25 Verona nie ma większych powodów do narzekań - ma sześć punktów i zajmuje 10. miejsce. Prowadzi właśnie Torino z 11 "oczkami".