Ligue 1. PSG w formie przed hitem w LM. Pewny triumf paryżan

Broniący tytułu piłkarze Paris Saint-Germain pokonali u siebie Rennes 3:1 w 6. kolejce francuskiej ekstraklasy i prowadzą w tabeli z dorobkiem 16 punktów. We wtorek paryżanie zmierzą się na wyjeździe z Arsenalem Londyn w Lidze Mistrzów.

2024-09-28, 07:00

Piłkarze PSG pokonali Rennes w meczu Ligue 1 . Foto: PAP/EPA/MOHAMMED BADRA

Podopieczni Luisa Enrique w poprzedniej kolejce Ligue 1 zremisowali na wyjeździe z Reims 1:1, co sprawiło, że w tabeli zostali dogonieni przez Olympique Marsylia i AS Monaco.

W piątkowy wieczór nie mogli więc pozwolić sobie na kolejne potknięcie, nawet mimo braku kilku kontuzjowanych piłkarzy.

W 68. minucie prowadzili z Rennes już 3:0, a bohaterem był Bradley Barcola, zdobywca dwóch bramek. Jedno trafienie dołożył Koreańczyk Lee Kang-In.

Gości stać było tylko na honorowego gola w 75. minucie z rzutu karnego, który wykorzystał Arnaud Kalimuendo.

PSG prowadzi w tabeli z 16 punktami. Olympique Marsylia i AS Monaco, które mają po 13 pkt, rozegrają swoje mecze w kolejnych dniach. W sobotę Monaco podejmie Montpellier, a marsylczycy w niedzielę zagrają na wyjeździe ze Strasbourgiem.