Serie A. Napoli lepsze od Monzy. Wygrana dała prowadzenie w tabeli

Piłkarze SSC Napoli pokonali u siebie Monzę 2:0 w 6. kolejce włoskiej ekstraklasy, dzięki czemu awansowali na pozycję lidera. Mają 13 punktów i o jeden wyprzedzają Juventus Turyn.

2024-09-29, 23:10

Piłkarze SSC Napoli wskoczyli na pozycję lidera Serie A . Foto: PAP/EPA/CESARE ABBATE

Obie bramki dla faworytów na Stadio Diego Armando Maradona padły w pierwszej połowie. Gospodarze otworzyli wynik w 22. minucie dzięki napastnikowi Matteo Politano, który wykorzystał błąd przeciwnika, przejął piłkę i uderzył precyzyjnie. Wynik ustalił w 33. minucie efektownym strzałem Gruzin Chwicza Kwaracchelia.

Napoli zostało liderem Serie A po raz pierwszy od kilkunastu miesięcy - od zakończenia sezonu 2022/23, gdy sięgnęło po mistrzostwo Italii.

Podopieczni trenera Antonio Conte zgromadzili 13 punktów, o jeden więcej niż Juventus, który w sobotę, wciąż bez kontuzjowanego Arkadiusza Milika, pokonał na wyjeździe Genoę 3:0.

Prowadzący przed tą kolejką w tabeli piłkarze Torino (11 pkt) w niedzielne południe przegrali przed własną publicznością z Lazio Rzym 2:3. Z ławki rezerwowych gospodarzy mecz oglądali Sebastian Walukiewicz i Karol Linetty.