ATP Szanghaj. Jannik Sinner wygrał finał! Djoković musi poczekać na setny tytuł

Lider światowego rankingu tenisistów Włoch Jannik Sinner pokonał słynnego Serba Novaka Djokovicia 7:6 (7-4), 6:3 w finale turnieju rangi ATP Masters 1000 w Szanghaju.

2024-10-13, 13:04

Jannik Sinner pokonał Novaka Djokovicia w finale turnieju w Szanghaju. Foto: Andy Wong/Associated Press/East News

37-letni Djoković zmierzył się z 14 lat młodszym Sinnerem po raz dziewiąty. Przed niedzielnym finałem bilans był korzystny dla Serba (5-3), ale to Włoch wygrał dwa poprzednie pojedynki, w tym tegoroczny półfinał Australian Open. Teraz Sinner triumfował po raz trzeci z rzędu.

Novak Djoković walczył o 100. triumf w turnieju rangi ATP. Jannik Sinner zdobył 17. w karierze tytuł i siódmy w tym sezonie.

Sinner lepszy w dwóch setach

W niedzielę Djoković dobrze rozpoczął, objął prowadzenie. Pierwszy set był wyrównany, a o jego wyniku zadecydował tie-break. Sinner okazał się lepszy, Djoković obronił jedną piłkę setową, ale kilka chwil później Sinner wygrał tie-breaka 7-4.

W drugim secie przewaga Włocha była jeszcze większa. Sinner wygrał czwarty turniej rangi ATP 1000 (Masters). Wcześniej triumfował w Toronto (2023), Miami (2024) i Cincinnati (2024).

- To było jedno z moich najtrudniejszych wyzwań. Biorąc pod uwagę przeciwnika, to jest wyjątkowe zwycięstwo. "Nole" jest legendą sportu i zawsze trudno się z nim gra - powiedział Sinner.

Hurkacz nie bronił tytułu

Rok temu w Szanghaju triumfował Hubert Hurkacz. Najlepszy polski tenisista wycofał się z turnieju, gdyż nie jest zadowolony ze swojej dyspozycji po operacji i rehabilitacji.

Sinner ma już zapewniony udział w turnieju ATP Finals (10-17 listopada) w Turynie. Natomiast Djokovic zajmuje szóste miejsce w rankingu ATP Race i nadal walczy o miejsce w czołowej ósemce.