Liga Narodów. Polska - Chorwacja. Luka Modrić kwestionuje decyzję sędziego. "To nie była czerwona kartka"

Kapitan reprezentacji Chorwacji Luka Modrić skrytykował hiszpańskiego sędziego Alejandro Hernandeza, który prowadził wtorkowy mecz na PGE Narodowym w Warszawie. - Dla mnie to nie była czerwona kartka - powiedział piłkarz Realu Madryt na temat wyrzucenia z boiska Dominika Livakovicia po faulu na Robercie Lewandowskim.

2024-10-16, 09:19

Luka Modrić nie był zadowolony z decyzji sędziego Alejandro Hernandeza. Foto: PAP/Piotr Nowak

Wtorkowy mecz Polska - Chorwacja w czwartej kolejce grupy 1 dywizji A Ligi Narodów był pełen emocji i zwrotów akcji.

Biało-Czerwoni prowadzili od piątej minuty po golu Piotra Zielińskiego. W 26. minucie było jednak już... 3:1 dla Chorwatów. Gol Nicoli Zalewskiego tuż przed przerwą oraz trafienie Sebastiana Szymańskiego w 68. minucie sprawiły, że mecz zakończył się remisem 3:3.

Przez ostatni kwadrans oraz doliczony czas drugiej połowy nasi piłkarze grali w przewadze po czerwonej kartce dla chorwackiego bramkarza Dominika Livakovicia, który brutalnie sfaulował Roberta Lewandowskiego.

Livaković nie zgadzał się z decyzją hiszpańskiego sędziego Alejandro Hernandeza i nie był jedynym Chorwatem, który przeciwko niej protestował. Także kapitan i największy gwiazdor "Vatrenich" dziwił się wyrzuceniu z boiska golkipera.

- Myślę, że Livaković był w kontakcie z Lewandowskim, ale był pierwszy, który dotknął piłkę. Nie lubię mówić o sędziach, ale uważam, że w tej sytuacji powinien obejrzeć to na VAR-ze. Dla mnie nie była to czerwona kartka. Było wiele sytuacji, w których sędzia powinien się lepiej zachować. Znam go z Hiszpanii, zdążyłem się przyzwyczaić - mówił po meczu pomocnik Realu Madryt, cytowany przez sport.tvp.pl.

Mimo gry w przewadze, Biało-Czerwoni nie zdołali jednak wygrać i mocno ograniczyli swoje szanse na zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie i awans do 1/4 finału Ligi Narodów.

Jakub Moder po meczu z Chorwacją: nie powinniśmy sobie pozwolić na to, żeby w tak krótkim czasie stracić trzy bramki