MLS. Kosmiczny Messi - drugi hat-trick na przestrzeni tygodnia

Argentyńczyk Lionel Messi, wchodząc z ławki rezerwowych, w dwanaście minut zdobył trzy bramki, a jego Inter Miami pokonał u siebie New England Revolution 6:2 w meczu amerykańskiej ligi MLS, kończącym fazę zasadniczą rozgrywek.

2024-10-20, 11:36

Leo Messi popisał się kolejnym hat-trickiem. Foto: Cliff Welch/Icon Sportswire/Associated Press/East News

Messi wszedł na boisko w 58. minucie, a gole strzelił w 78., 81. i 89., wszystkie lewą nogą, ustalając wynik spotkania. Wcześniej bramki dla Interu zdobyli Urugwajczyk Luis Suarez (40., 43.) i Benjamin Cremaschi (58.). Gospodarze musieli odrabiać straty z początku spotkania, gdy gole dla rywali uzyskali Argentyńczyk Luca Langoni (2.) i Kolumbijczyk Dylan Borrero (34.).

Był to drugi hat-trick Messiego w ciągu tygodnia. Wcześniej podobnym wyczynem popisał się w meczu reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata, wygranym przez Argentynę z Boliwią 6:0 - do tego Argentyńczyk dorzucił dwie asysty, notując kolejny kapitalny występ w kadrze, w której zbliża się do 200 występów. Jak na razie jego licznik zatrzymał się na 189 meczach.

W lidze MLS w 19 występach w sezonie zasadniczym zdobył 20 bramek. Po 34. kolejkach rozgrywek MLS Inter Miami zajmuje pierwsze miejsce z 74 punktami i wyprzedza broniący tytułu Columbus Crew - 68.