Liga Mistrzów. Kosmiczny gol Erlinga Haalanda. Norweg bije wszelkie rekordy [WIDEO]

Erling Haaland zanotował dublet w meczu Manchesteru City ze Spartą Praga (5:0). Norweski napastnik powiększa swój dorobek bramkowy w Lidze Mistrzów w tempie, jakim dotąd nie mógł pochwalić się żaden zawodnik.

2024-10-24, 08:00

Erling Haaland w akcji. Foto: PAP/EPA/ADAM VAUGHAN

Po raz pierwszy rosły atakujący "Obywateli" trafił do siatki w 58. minucie. Norweg złożył się do ekwilibrystycznego strzału z powietrza w stylu Zlatana Ibrahimovicia i pokonał golkipera Sparty strzałem zewnętrzną częścią stopy. Z drugiego gola 24-latek cieszył się już 10 minut później, gdy wykończył szybką kontrę podopiecznych Pepa Guardioli.

Były to gole numer 43. i 44. Haalanda w Lidze Mistrzów. Napastnik Manchesteru City potrzebował zaledwie 42 spotkań, by skompletować swój imponujący dorobek.

Mimo imponującego startu Norweg ma jeszcze spory dystans do nadrobienia względem czołówki strzelców Champions League. Najwięcej bramek w Lidze Mistrzów zdobył jak dotąd Cristiano Ronaldo (140). Drugi jest Lionel Messi (129), a trzeci Robert Lewandowski (97).

Biorąc pod uwagę tempo w jakim Haaland gromadzi kolejne trafienia, można się spodziewać, że już niebawem dołączy do czołowej dziesiątki snajperów, którą z 48 golami zamykają ex aequo wspomniany Zlatan Ibrahimović i Andrij Szewczenko.

Manchester City po trzech kolejkach z 7 punktami na koncie zajmuje 3. miejsce w tabeli fazy ligowej Champions League.