Na poczcie kupimy bilet na FlixBusa. To efekt realizacji planu transformacji

W 444 placówkach Poczty Polskiej można już kupić bilety na połączenia autobusowe realizowane przez FlixBus, to m.in. Warszawa, Wrocław i Kraków. To część realizacji planu transformacji poczty.

2024-12-02, 13:10

Na poczcie kupimy bilet na FlixBusa. To efekt realizacji planu transformacji
Nowa usługa na poczcie. Kupisz tam bilet na FlixBusa. Foto: shutterstock.com

W poniedziałek odbyła się wspólna konferencja prasowa Poczty Polskiej i FlixBusa, na której poinformowano o rozpoczęciu współpracy obu podmiotów. W jej ramach rozpoczęto już program pilotażowy zakupu biletów na połączenia oferowane przez przewoźnika w placówkach poczty.

444 placówki

Zakup możliwy będzie w m.in. Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Zabrzu, Chorzowie, Częstochowie, Bielsku-Białej, Radomiu i Tarnowie. Wykaz placówek dostępny jest na stronie przewoźnika, a każda z nich posiada specjalne oznaczenie.

Prezes Poczty Polskiej Sebastian Mikosz poinformował, że współpraca ta jest częścią realizacji planu transformacji poczty. - Jest to pierwszy raz, kiedy po ogłoszeniu planu transformacji pokazujemy konkret. Jest konkretny partner, z którym rozwijamy biznes - powiedział. Zapewnił, że Poczta ma "kilkanaście takich projektów". Prezes Poczty wskazał, że w najbliższym czasie poszerzona zostanie sieć automatów pocztowych operatora o "dość istotną współpracę", lecz nie zdradził szczegółów.

"Optymalizacja zatrudnienia, aby odbiurokratyzować pocztę"

Plan transformacji poczty przewiduje przekształcenie jej - jak informował Mikosz w rozmowie z Polską Agencją Prasową w listopadzie - w "nowoczesną firmę kuriersko-detaliczno-finansowo-cyfrową". - Zakłada on modernizację systemów IT, procesów logistycznych oraz sieci sprzedaży. Powodem zmian profilu działalności jest wciąż pogarszająca się sytuacja finansowa - przekazał wówczas.

REKLAMA

Plan transformacji zakłada również optymalizację zatrudnienia, by odbiurokratyzować pocztę. W sierpniu spółka poinformowała, że w ramach Programu Dobrowolnych Odejść, kierowanego głównie do pracowników wsparcia, w tym administracji, chce zredukować zatrudnienie o ok. 15 proc. Jeśli wytypowany do programu pracownik przyjmie ofertę, otrzyma równowartość 12 pensji, a po podpisaniu stosownego porozumienia, kolejnego już dnia może podjąć inną pracę, zachowując świadczenie gwarantowane w ramach PDO.

Czytaj także: 

***

Poczta Polska w pierwszym półroczu tego roku odnotowała ponad 300 mln zł straty, która według obecnego prezesa spowodowana jest błędami i zaniechaniami z poprzednich lat.

Poczta Polska to spółka Skarbu Państwa, największy operator pocztowy na rynku krajowym. Zatrudnia ok. 62 tys. pracowników, a jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych w całym kraju.

PAP/mg

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej