Leo Beenhakker w złym stanie. Były selekcjoner polskiej kadry "już nie opuszcza domu"

Smutne wieści ws. byłego selekcjonera reprezentacji Polski Leo Beenhakkera. Holenderski szkoleniowiec boryka się z problemami zdrowotnymi, które utrudniają mu funkcjonowanie na tyle, że ma kłopoty z opuszczeniem swojego domu. 

2025-02-15, 09:50

Leo Beenhakker w złym stanie. Były selekcjoner polskiej kadry "już nie opuszcza domu"
Leo Beenhakker w 2017 roku. Foto: PAP/Richard Sellers

"Jest ciężko". Kiepski stan Beenhakkera 

82-latek pozostanie w pamięci polskich kibiców jako trener, który po raz pierwszy w historii wywalczył z naszą kadrą awans na mistrzostwa Europy. Choć na Euro 2008 Biało-Czerwoni gładko odpadli już po trzech grupowych spotkaniach, fani futbolu nad Wisłą wciąż wspominają eliminacyjne zwycięstwa nad Portugalią i Belgią.

Beenhakker przeszedł na emeryturę siedem lat temu. Wiek Holendra zaczyna dawać o sobie znać, o czym na antenie podcastu Kieft Jansen Egmond Gijp opowiedział niedawno agent piłkarski Rob Jansen.

- Jest ciężko, naprawdę bardzo ciężko. Czasami z nim rozmawiam. On nie opuszcza domu. Przez telefon jeszcze jakoś funkcjonuje. Od czasu do czasu potrafi pokazać dobry nastrój i poczucie humoru. Wszyscy jednak się martwią, bo Leo po prostu źle się czuje. Szczerze mówiąc, bardzo mi go szkoda - przyznał.

Jego słowa potwierdził były reprezentant Holandii Rene van der Gijp, który również próbował skontaktować się z byłym trenerem m.in. Realu Madryt i Ajaksu Amsterdam.

REKLAMA

- Czasami wychodzę na kolację z lekarzem Beenhakkera Casperem van Eijkiem. Wtedy proszę go: "Zabierz ze sobą Leo", ale on nigdy tego nie robi. Naprawdę szkoda - powiedział.

Czytaj także:

Źródła: "Kieft Jansen Egmond Gijp"/BG

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej