Szymon Z. ma kłopoty. Były mistrz olimpijski trafił na izbę wytrzeźwień
Niepokojące informacje nadeszły z Wielkopolski. Według tvn24.pl doszło do policyjnej interwencji w domu Szymona Z., byłego mistrza olimpijskiego w rzucie młotem. Obecny trener kadry po awanturze został przewieziony do izby wytrzeźwień.
2025-04-08, 08:38
Policyjna interwencja w domu Szymona Z.
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór w Swarzędzu, gdzie mieszka Szymon Z. Informację o interwencji podał Robert Zieliński, dziennikarz TVN24, a szczegóły stawiają byłego sportowca w zdecydowanie negatywnym świetle.
– Patrol policyjny wezwano na miejsce do awanturującego się pijanego Z. Policjanci uznali, że musi trafić do izby wytrzeźwień - przekazał dziennikarz. W tym momencie nie wiadomo, czy wobec sportowca zostaną wyciągnięte dalsze konsekwencje, a decyzja będzie w dużej mierze zależała od żony mężczyzny.
– Dalsze z nim kroki – czy będzie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – to decyzja żony – dodał Zieliński.
Legendarny młociarz z bogatym dorobkiem
Szymon Z. to jedna z najważniejszych postaci w historii polskiej lekkoatletyki. W swojej bogatej karierze zdobywał medale najważniejszych imprez na świecie – ma w dorobku m.in. złoto na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku i tytuł mistrza świata. Na krajowym podwórku aż 14 razy sięgał po mistrzostwo Polski.
REKLAMA
Po zakończeniu kariery Szymon Z. pozostał w sporcie i zaczął pracować jako szkoleniowiec. Od 2022 roku odpowiada za przygotowanie Pawła Fajdka – jednego z najlepszych młociarzy w historii, pięciokrotnego mistrza świata, mistrza Europy i brązowego medalisty olimpijskiego z Tokio.
Z. próbował również swoich sił w polityce. W 2015 roku zdobył mandat poselski, zasiadając w Sejmie VIII kadencji z ramienia PO. Funkcję tę pełnił przez cztery lata, do 2019 roku, kiedy to nie udało mu się zdobyć reelekcji.
- Problemy Agnieszki Rylik. Ruszyło śledztwo, mistrzyni świata grozi więzienie
- Podrzucała piłkę i zasłabła. Tenisistka opuściła kort na wózku
Źródło: PolskieRadio24.pl/ps/kor
REKLAMA