TVN zostaje w Warner Bros. Discovery. Nie będzie sprzedaży

Warner Bros. Discovery nie sprzeda telewizji TVN. Firma postanowiła pozostawić TVN w swojej strukturze i rozwijać biznes w ramach jednej grupy. Jak dodano, decyzja o powstrzymaniu się od sprzedaży zapadła, jeszcze zanim spłynęły wiążące oferty.

2025-04-14, 15:03

TVN zostaje w Warner Bros. Discovery. Nie będzie sprzedaży
Budynek stacji TVN na ulicy Wiertniczej. Foto: PAP/Albert Zawada

TVN zostaje w WBD. Szefostwo powiadomiło pracowników

WBD zdecydowało o powstrzymaniu się od sprzedaży TVN - przekazało biuro prasowe Warner Bros. Discovery w Polsce. Decyzję pracownikom przekazały władze stacji szefowa Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO w TVN oraz prezesa WBD International Gerhard Zeiler.

"Przez ostatnich kilka miesięcy prowadziliśmy przegląd opcji strategicznych dla TVN" - przypomniano w liście i dodano, że sprzedaż TVN była tylko jedną z możliwości branych pod uwagę. "Taki proces nie jest niczym wyjątkowym w przypadku spółek giełdowych, takich jak Warner Bros. Discovery (...). Dzisiaj chcielibyśmy Was poinformować, że zakończyliśmy ten etap. Podjęliśmy decyzję, że optymalną opcją jest pozostanie TVN w strukturach WBD i rozwijanie naszego biznesu w ramach jednej grupy" - napisano.

Proces został zamknięty, zanim spłynęły wiążące oferty

PAP otrzymała ten list za pośrednictwem biura prasowego Warner Bros. Discovery Poland, które przekazało także, że proces został zamknięty i WBD podjęło decyzję o powstrzymaniu się od sprzedaży TVN jeszcze zanim mogły spłynąć wiążące oferty od potencjalnych nabywców. "Nie dokonywano jakiejkolwiek oceny ofert" - podkreślono.

Warner Bros Discovery powstało 8 kwietnia 2022 r. w wyniku fuzji WarnerMedia i Discovery. WBD prowadzi działalność w trzech zasadniczych segmentach: studia produkcji telewizyjnej i filmowej, sieci telewizyjne oraz usługi streamingowe i płatne telewizyjne usługi premium.

REKLAMA

Czytaj także: 

Źródło: PAP/pm/kor

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej