Prokuratura ujawniła przyczynę śmierci DJ-a Hazela
Prokuratura Okręgowa we Włocławku podała przyczynę śmierci Michała Orzechowskiego, znanego jako DJ Hazel. Rzecznik prasowy prokuratury Arkadiusz Arkuszewski, przekazał, że artysta targnął się na własne życie. W związku z tym śledczy rozpoczęli postępowanie, które ma ustalić, czy ktoś mógł namawiać lub pomagać w popełnieniu samobójstwa.
2025-05-09, 17:08
DJ Hazel nie żyje. Wszczęto postępowanie
Zwłoki 44-letniego muzyka odnaleziono 7 maja w samochodzie stojącym nad jeziorem w miejscowości Skępe, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Jak przekazał prokurator Arkadiusz Arkuszewski, podczas sekcji zwłok zabezpieczono próbki do badań toksykologicznych, które mają pomóc w wyjaśnieniu dokładnych okoliczności śmierci oraz przesłuchano świadków.
Jak informuje policja w Lipnie, Michał Orzechowski posiadał pozwolenie na broń. Prokuratura jednak nie potwierdza, by miało to związek ze sprawą. Sekcję zwłok zaplanowano na 9 maja - jej celem jest ustalenie bezpośredniej przyczyny zgonu.
"Na obecnym etapie śledztwa wyklucza się udział osób trzecich. Z uwagi na dobro śledztwa i charakter sprawy, obecnie dalsze informacje nie będą udzielane" - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej we Włocławku.
REKLAMA
Dj Hazel, kim był?
Michał Orzechowski rozpoczął swoją drogę muzyczną od edukacji - ukończył szkołę muzyczną I stopnia, gdzie uczył się gry na pianinie i klarnecie. Jako DJ zadebiutował w 1988 roku, zaczynając od miksowania utworów, co z czasem przyniosło mu rosnącą popularność i uznanie w branży. W trakcie kariery zdobył wiele nagród, a jego talent został doceniony m.in. podczas Mistrzostw Europy DJ-ów w Niemczech, gdzie zajął drugie miejsce. W 2017 roku wystąpił również na festiwalu Przystanek Woodstock, dziś znanym jako Pol'and'Rock Festival. Twórczość Orzechowskiego łączyła różne nurty muzyki elektronicznej - od techno, przez electro house i progressive house, aż po trance, hard trance i hardstyle.
- Zabójstwo 8-letniego Kamila. Jest ruch prokuratury
- Areszt dla mordercy z UW. Jest decyzja sądu
- Śmierć poparzonej 3-latki w Słupsku. Zatrzymano dwie osoby
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli pojawiają się myśli samobójcze, natychmiastową pomoc uzyskamy pod jednym z bezpłatnych numerów pomocowych. Są to:
- Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800-702-222
- Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123
- Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
- Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12
- Fundacja NAGLE SAMI, bezpłatny Telefon Wsparcia dla osób w żałobie: 800-108-108, czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 20.00.
- "Tumbolinia" Funduszu Dzieci Osieroconych "Tumbo Pomaga" dla dzieci i młodzieży w żałobie lub smutku: 800-111-123. Działa w poniedziałki i piątki w godz. 8.00-13.00 oraz wtorki-czwartki w godz. 12.00-18.00
Z kolei serwis www.zwjr.pl prowadzi ogólnopolską, bezpłatną i anonimową pomoc dla osób w kryzysie samobójczym, bliskich, którzy chcą pomóc, oraz dla osób w żałobie. Jeżeli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, należy natychmiast zadzwonić na policję pod numerem 112 lub udać się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej.
REKLAMA
Źródło: Polskie Radio/nł
REKLAMA