Krwawe walki o Gryszyno. Rosjanie uwięzieni pod gruzami

Ukraińskie wojsko uderzyło w skupisko rosyjskich żołnierzy i zadało im straty. To jednak nie zatrzymało ofensywy - walki o jedną z kluczowych miejscowości w rejonie Pokrowska stają się coraz bardziej zacięte.

2026-04-20, 17:05

Krwawe walki o Gryszyno. Rosjanie uwięzieni pod gruzami
Kolejna próba natarcia Rosji udaremniona. Foto: 7. Batalion Szybkiego Reagowania Sił Desantowo-Szturmowych Sił Zbrojnych Ukrainy

Walki się zaostrzają. Ukraina uderza w kluczowy punkt w Grysznie

Siły obronne Ukrainy przeprowadziły precyzyjny atak lotniczy na pozycje rosyjskich wojsk w rejonie miejscowości Gryszno w aglomeracji Pokrowskiej. Celem było skupisko żołnierzy przeciwnika przygotowujących się do dalszych działań ofensywnych.

Jak poinformował 7. Korpus Desantowo-Szturmowy Ukrainy, rosyjskie siły zwiększyły nacisk na tę miejscowość i próbują przejąć kontrolę nad jej centralną oraz północną częścią. Ukraińscy żołnierze skutecznie odbierają jednak próby umocnienia się przeciwnika w tym rejonie.

Straty po stronie Rosji. Żołnierze pod gruzami

W ostatnich dniach ukraińskie wojsko przeprowadziło operację wymierzoną w punkt koncentracji rosyjskich żołnierzy. Przeprowadzono uderzenie z powietrza. Według wstępnych informacji zginęło co najmniej trzech okupantów, a część z nich została uwięziona pod gruzami w piwnicy zniszczonego budynku.

Mimo strat rosyjskie oddziały kontynuują działania ofensywne. Szczególne zagrożenie stanowią próby obejścia miejscowości od południowego zachodu - przez otwarty teren i pasy leśne. Celem jest zajęcie północnych i północno-zachodnich obrzeży Gryszyna.

Uderzenie z powietrza i zniszczony transporter

Niedawno Rosjanie podjęli próbę przełamania ukraińskich pozycji przy użyciu transportera opancerzonego. Został on jednak zniszczony przez ukraińskie siły wraz z żołnierzami znajdującymi się na pokładzie, co udaremniło dalszy atak.

Walki w regionie pozostają intensywne, a sytuacja - jak podkreślają ukraińscy wojskowi - stale się zaostrza. Podobne próby natarcia są również skutecznie powstrzymywane na innych odcinkach frontu, m.in. w rejonie Kupiańska, gdzie rosyjskie oddziały próbują działać w małych grupach szturmowych.

Czytaj także:

Źródła: PolskieRadio24.pl/ArmyInform/KZ

Polecane

Wróć do strony głównej