Adam "Nergal" Darski obraził Jana Pawła II?
Przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami z Jeleniej Góry Ryszard Nowak wytoczył mu proces cywilny o obrazę uczuć religijnych.
2011-11-04, 13:54
Nowak napisał w pozwie, że wokalista grupy Behemoth Adam Darski obraził  jego uczucia religijne utworem "Chwała mordercom św. Wojciecha", w którym śpiewa "Czy ta zdradziecka bestia wciąż żyje? I nikt, nikt  nie zapomni, nikt!  Że już czas prócz tego powolnego, który taki  zgarbiony. Niedołężny,  ślepy na tronie Watykanu". 
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
Według Nowaka "tymi  słowami Darski znieważa papieża Jana Pawła II jako głowę Kościoła katolickiego i państwa Watykan". - W tym samym utworze ma miejsce pochwała mordu na św. Wojciechu,   katolickim patronie Polski. Obraźliwy jest już sam tytuł tego utworu,   bo święty zginął śmiercią męczeńską - mówi Nowak dla portalu gazeta.pl.
[UWAGA! Nagranie zawiera wulgaryzmy]
Utwór "Chwała mordercom św. Wojciecha" pochodzi z płyty "Pandemonic Incantations" wydanej w 1998 roku. Nowak domaga się od Nergala przeprosin oraz wpłaty 20 tys. zł na konto domu dziecka w Gdyni.
Przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami z Jeleniej Góry Ryszard Nowak wcześniej sądził się m.in. z Dorotą "Dodą" Rabczewską za to, że określiła autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła" i dziennikarzy Michała Figurskiego oraz Kubę Wojewódzkiego za obrazę krzyża w jednej z audycji radiowych.
gazeta.pl