Dusili i bili 13-latkę, bo „źle spojrzała”. Trafiła do szpitala

Troje nastolatków – chłopiec i dwie dziewczyny – dotkliwie pobiło 13-latkę na warszawskim Targówku. Dziecko trafiło do szpitala. Dziś policja skieruje sprawę do sądu rodzinnego.

2012-02-07, 12:35

Dusili i bili 13-latkę, bo „źle spojrzała”. Trafiła do szpitala
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: policja.pl

Policja poinformowała, że sprawa trafi dziś do sądu rodzinnego. Dzieci mogą zostać wysłane do placówki wychowawczej, lub oddane pod dozór kuratora.

- Dusili ją na przemian chustą i sznurówką, bili pięściami po twarzy i brzuchu, wykręcali ręce, wyrywali włosy – relacjonował rzecznik policji Mariusz Mrozek. Uszkodzili jej przy tym obuwie, telefon komórkowy i okulary. Ukradli kartę pamięci z telefonu – straty wyniosły około 700 złotych. Na koniec 12-letni chłopiec, który brał udział w zdarzeniu oddał na gazetę mocz i kazał pokrzywdzonej ją zjeść. Do zdarzenia doszło pod koniec października ubiegłego roku.

Ojciec koleżanki dziecka uratował ją i wezwał policję. - Policjanci z Targówka zatrzymali jedną z napastniczek. 14-latka została przebadana na alkomacie i przesłuchana. Pobita 13-latka trafiła do szpitala – dodał Mrozek. Zatrzymani zostali także 15-latka i 12-latek.

Pobita i troje napastników zna się z gimnazjum. Napastnicy wytłumaczyli policjantom, że pobili koleżankę, bo „źle na nich spojrzała”.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

ksp.waw.pl, sg

Polecane

Wróć do strony głównej