Kapituła wybrała finalistów konkursu „Droga na Harvard”
Już 2 i 3 czerwca kapituła konkursu Droga na Harvard spotka się z finałową 30stką podczas rozmów kwalifikacyjnych, żeby wybrać dwudziestkę laureatów.
2012-05-31, 14:28
Każdy z kandydatów przez kilkadziesiąt minut będzie rozmawiał z absolwentami i byłymi pracownikami Uniwersytetu Harvarda o swoich osiągnięciach i marzeniach. Na najlepszych czeka wyjazd do USA.
Droga na Harvard na półmetku
W tegorocznej edycji Drogi na Harvard, wzięło udział 656 młodych Polaków, w tym 13 osób mieszkających za granicą m.in. w Indiach, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Chorwacji i Hiszpanii. Już wiemy, kto z nich przejdzie do kolejnego etapu rywalizacji o tygodniowy wyjazd do Bostonu i wizytę na Uniwersytecie Harvarda.Spośród wszystkich zgłoszeń, kapituła konkursu, składająca się z absolwentów i byłych pracowników Uniwersytetu Harvarda, wybrała 30 finalistów, którzy zostaną zaproszeni do II etapu konkursu.
– Szukamy osób nieprzeciętnych, utalentowanych i ciekawych świata. Chcemy pomóc im w spełnianiu naukowych marzeń, a całej Polsce pokazać, że studiowanie na Harvardzie jest możliwe i osiągalne. Trzeba tylko chcieć. – mówi Krzysztof Daniewski, prezes Harvard Club of Poland.
Lista finalistów została opublikowana na stronie www.droganaharvard.pl
REKLAMA
Kolejnym etapem konkursu będą rozmowy kwalifikacyjne w Warszawskim hotelu Bristol, 2 i 3 czerwca. Po spotkaniach z finalistami, kapituła konkursu wybierze 20 laureatów, których nazwiska zostaną opublikowane już następnego dnia. Podczas Gali Finałowej, 13 czerwca wyłonimy 4 laureatów nagrody głównej, którzy na jesieni w towarzystwie polskich harvardczyków pojadą do Bostonu na tygodniową wycieczkę. Wizyta laureatów w Bostonie to nagroda za ciężką prace, ale także szansa na realizacje marzeń. Laureaci spotkają się ze studentami, poznają wykładowców, odwiedzą biuro rekrutacji.
Program mentorski dla najlepszych
20 laureatów konkursu „Droga na Harvard” zostanie objętych specjalnym programem mentorskim, dzięki któremu będą mogli korzystać z wiedzy, doświadczenia, rekomendacji i wsparcia członków Harvard Club of Poland w procesie rekrutacji na Uniwersytet Harvarda.
- Dzięki naszemu konkursowi tysiące Polaków dowiedziały się o możliwościach studiowania na najlepszych uczelniach na całym świecie. Mamy też na swoim koncie ogromne sukcesy, ponieważ laureaci poprzednich edycji konkursu już studiują na prestiżowych zagranicznych uniwersytetach, w tym również na Harvardzie – mówi prezes Krzysztof Daniewski.
Barbara Sobowska i Oktawian Kuc, laureaci pierwszej edycji konkursu „Droga na Harvard”, w ubiegłym roku zostali przyjęci do Harvard Law School. 4 kolejne osoby z grona laureatów konkursu już w tym roku spełniły swoje marzenie o nauce w USA i Wielkiej Brytanii. Jakub Nagrocki i Oskar Kocoł, laureaci nagrody głównej w poprzednich edycjach konkursu otrzymali stuprocentowe stypendia przyznawane przez Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. Prof. Pawła Czartoryskiego. Umożliwi im to podjęcie nauki na Dulwich College i Worth School w Wielkiej Brytanii.
REKLAMA
- Dostałam się na Yale i Princeton, natomiast Harvard zaproponował mi listę rezerwową. Poza mną na Princeton dostała się w tym roku jeszcze jedna Polka, także to chyba dobry rok dla nas, Polaków. Jednocześnie chciałabym podziękować za wiarę w siebie, jaką dał mi konkurs "Droga na Harvard". Kiedy pisałam w zeszłym roku mój esej konkursowy, to nie spodziewałam się, że w kilka miesięcy tyle się zmieni w moim życiu! - mówi Iwona Chałuś, laureatka konkursu.
Sławomir Wójcik, laureat ubiegłorocznej edycji konkursu „Droga na Harvard”, dołączy do The MFPL PhD na Uniwersytecie Yale. Jest to program dostępny dla studentów posiadających tytuł magistra z zakresu nauk biologicznych, chemii i dziedzin pokrewnych.
REKLAMA