Przecieki z Watykanu jeszcze długo będą tajemnicą
Nieprędko poznamy prawdę na temat przecieków poufnych dokumentów z otoczenia Benedykta XVI. Zasugerował to rzecznik prasowy Watykanu ksiądz Federico Lombardi podczas spotkania z dziennikarzami.
2012-06-18, 18:25
Posłuchaj
Ks. Lombardi potwierdził, że w sobotę papież spotkał się z członkami komisji kardynalskiej, której 25 kwietnia powierzył nieformalne śledztwo w sprawie skandalu. Do tej pory przesłuchała ona już 23 osoby, zarówno duchownych, jak i świeckich, zajmujących rozmaite stanowiska w Kurii Rzymskiej.
W gronie tym był aresztowany 23 maja były kamerdyner papieski Paolo Gabriele, który nadal przebywa w areszcie. Jego przesłuchania przez prokuratora mogą zostać wznowione dopiero za tydzień, poinformował rzecznik papieża.
Zażartował, że musi znów zdementować niedawne doniesienia włoskiej prasy. Tym razem mówiące o tym, że Benedykt XVI ma znać nazwiska mocodawców i wspólników byłego kamerdynera, co według ks. Lombardiego nie odpowiada prawdzie. Podkreślił on, że dochodzenie może potrwać długo i należy się uzbroić w cierpliwość.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
REKLAMA
IAR, ei
REKLAMA