Taksówkarz erudyta i do tego tani

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice otwiera swoją własną sieć taksówkową. Zapewnia kierowców jeżdżących nowymi samochodami, mówiącymi językami obcymi i stałe ceny.

2012-08-29, 16:09

Taksówkarz erudyta i do tego tani
. Foto: Pierre Rudloff/Wikimedia Commons/CC

Posłuchaj

Urszula Podraza rzecznikKraków Air Port (IAR)
+
Dodaj do playlisty

 Ponad 120 kierowców rozpocznie prace 1 października. Do tej pory dla portu jeździła jedna z krakowskich korporacji, ale władze lotniska niemiały wpływu na jakość usług.

- Nie były to osoby związane bezpośrednio, ze standardem usług rożnie bywało.Pasażer jadący taksówką do centrum już wtedy ma jakiś obraz miasta. Zależy nam na tym, aby wsiadał do nowej i czystej taksówki, gdzie kierowca potrafi z nim porozmawiać po angielsku oraz jest czysty i zadbany- tłumaczy Urszula Podraza rzecznik Kraków Air Port.

Dla lotniska chce jeździć już 300 kierowców, obecnie trwają testy z komunikatywności, czy kultury osobistej. Opracowywany jest również cennik przejazdów, który będzie się opierał na podstawie czterech stref odległości od lotniska. Kraków Air Port stworzył specjalną spółkę córkę , która będzie odpowiadała za sieć taksówek.

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej