Wyjątkowo piękny weekend! Słonecznie i ciepło
Wszystko za sprawą wyżu znad Rosji oraz ciepłego powietrza, które napływa z południa - informuje synoptyk Anna Nemec z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
2012-10-20, 12:46
Posłuchaj
W całym kraju temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 na południu. Jak zaznacza synoptyk na taką temperaturę możemy liczyć tylko w godzinach wczesno popołudniowych. Ranki niestety rześkie, a wieczory chłodne.
W niedzielę pogoda bez zmian. Nadal piękna, polska złota jesień w całym kraju - mówi Anna Nemec. Wszędzie bardzo dużo słońca. Jedynie w województwach zachodnich, gdzie spodziewane są mgły i zamglenia mogą powstać chmury. Tam przejściowo większe zachmurzenie. Termometry pokażą od 15 stopni na Suwalszczyźnie do 18-19 stopni w południowej Polsce.
W poniedziałek od południowego zachodu zacznie wkraczać front atmosferyczny. Od wtorku znacznie chłodniej, a pod koniec tygodnia spodziewane są opady deszczu ze śniegiem.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
REKLAMA
IAR/aj
REKLAMA