"Bardzo kocham życie, kocham ludzi..."
Krzysztof Kolberger był aktorem i reżyserem, znanym z wielu ról filmowych i teatralnych. W pamięci Polaków pozostanie również jako wybitny lektor i interpretator poezji. Przez wiele lat współpracował z Teatrem Polskiego Radia.
2013-08-13, 14:36
Posłuchaj
Dla wielu osób zdiagnozowanie nowotworu to koniec świata. Krzysztof Kolberger pokazał, że z rakiem da się żyć. Żyć najlepiej, jak się potrafi:
- Mówi się, że Krzysztof Kolberger dawał nadzieję chorym na raka. To moim zdaniem zbyt skonkretyzowane stwierdzenie. On dawał otuchę wszystkim chorym. Pokazywał, że pomimo zmagań z cierpieniem, można żyć pełnią życia. Pracować, spotykać się z ludźmi i cieszyć się życiem – wspominał Rafał Dajbor, aktor i dziennikarz zajmujący się tematyką polskich aktorów.
Filmowe i serialowe role Krzysztofa Kolbergera to swoista wizytówka popularnego aktora. Jednak Polacy pamiętają go nie tylko ze szklanego ekranu:
- W świadomości Polaków najbardziej zapisał się jako wybitny interpretator poezji. Czytanie wierszy w ramach „Lata z Radiem” przyniosło mu niesamowitą popularność i wdzięczność słuchaczy. Krzysztof jak nikt inny potrafił przybliżyć poezję i przekazać ją w zrozumiały sposób – opowiadał Jacek Bromski, reżyser filmowy, przyjaciel Krzysztofa Kolbergera.
REKLAMA
PR24/Mateusz Patoła
REKLAMA