Ceny alkoholu i papierosów od stycznia w górę

Paczka papierosów będzie droższa o złotówkę, a za butelkę wódki zapłacimy średnio o dwa złote więcej. O tyle wyższe ceny zobaczy na sklepowych półkach od przyszłego roku.

2013-09-20, 10:49

Ceny alkoholu i papierosów od stycznia w górę
zdjęcie ilustracyjne. Foto: Glow Images/East News

Posłuchaj

Aktualności Ekonomiczne/Jedynka: Rośnie akcyza na alkohol i papierosy
+
Dodaj do playlisty

Są to szacunki rządu. Podwyżki to następstwo wyższej akcyzy, która ma obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku. Politycy tłumaczą, że takie są wymogi Unii Europejskiej. Przedstawiciele branż alkoholowej i tytoniowej są innego zdania.

W przypadku wzrostu cen alkoholu zdaniem producentów jedynym wytłumaczeniem jest brak pieniędzy w budżecie. Ich zdaniem rząd może się przeliczyć. Już teraz szara strefa szacowana jest na 15 proc. rynku.

W audycji "Aktualności Ekonomiczne" również o tym jak wybory w Niemczech może wpłynąć na polską gospodarkę.

abo

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej