Seria spotkań dotyczących przyszłości Unii
W sobotę odbyło się spotkanie przedstawicieli tzw. starej szóstki Unii, zaś w poniedziałek odbędzie się w Berlinie spotkanie szefów Włoch, Niemiec i Francji. Do Warszawy przyjechali natomiast przedstawicieli państw, które na poprzednie spotkania nie zostały zaproszone. W programie Debata Dnia dyskutowali o tym Tomasz Terlikowski (Do Rzeczy) i Grzegorz Rzeczkowski (Polityka).
2016-06-27, 14:48
Posłuchaj
- Można być prawie pewnym, że będziemy mieć od czynienia z Unią dwóch prędkości – powiedział Grzegorz Rzeczkowski. - Symptomatyczne jest to, że na negocjacje do Berlina Angela Merkel nie zaprosiła nikogo z Polski, a na zaproszenie ministra Waszczykowskiego, który zaprosił wszystkich, 28 ministrów spraw zagranicznych, przyjechało tylko dziewięciu, w tym szef MSZ Słowacji, Węgier czy Słowenii – podkreślił gość Polskiego Radia 24.

Jak stwierdził Tomasz Terlikowski, minister Waszczykowski słusznie zdecydował się odgrywać rolę regionalnego lidera. - Dobrze, że pojawia się w końcu pomysł zjednoczenia i współpracy tych państw, które nie akceptują wizji UE, która rodzi się w gabinetach eurokratów i która doprowadziła do Brexitu – zaznaczył.
W rozmowie mowa była także antypolskich wystąpieniach w Wielkiej Brytanii.
Więcej w całej rozmowie.
REKLAMA
Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.
Polskie Radio 24/pr
REKLAMA