X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

To, kim dziś jesteśmy, zależy od naszych przodków

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 22:18
– Antropolog i etnograf ma do czynienia z tradycją, zazwyczaj przekazywaną ustnie i spisaną. Mamy do czynienia ze skarbcem mądrości – mówił w Polskim Radiu 24 dr Zbigniew Benedyktowicz, antropolog kultury z Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej najnowszej książce, „Elementarz tożsamości” badacz odkrywa siłę lokalności, prowincji i prowincjonalności.
Audio
  • 26.12.2016 Zbigniew Benedyktowicz: „antropolog zawieszony jest pomiędzy dwoma biegunami”
Mural z kadrem z filmu La Dolce vita Federico Felliniego
Mural z kadrem z filmu "La Dolce vita" Federico FelliniegoFoto: Eniotna000/wikimedia

Benedyktowicz sięgnął po dzieła mistrzów kina: Felliniego, Polańskiego czy Hasa. W książce znaleźć można także odwołania do twórczości m.in. Tadeusza Kantora, Brunona Schulza, Tadeusza Konwickiego i Czesława Miłosza.

Jak wyjaśniał gość, „Elementarz tożsamości”, to „poszukiwanie struktur długiego trwania mitu i  symbolu”. – Które są transponowane na język współczesny, w postaci filmu i literatury.

Zbigniew Benedyktowicz tłumaczy, że etnograf, antropolog stale zawieszony jest między czymś uniwersalnym, a tym, co dzieje się współcześnie. – To te dwa bieguny, patrzymy na współczesność poprzesz pryzmat doświadczeń kulturowych innych epok, społeczności. Etnografia to nauka o tym, co łączy społeczeństwa innych czasów – mówił.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Mateusz Drozda.     

Polskie Radio 24/ip

________________

Data emisji: 26.12.2016

Godzina emisji: 18:15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak