Prof. Kazimierz Kik: należy działać zgodnie z procedurami w ramach przepisów drogowych

- To nie był przypadek. Zbyt dużo i zbyt często pojawiało się różnego rodzaju "przypadków" zarówno w tym, jak i w poprzednim rządzie - powiedział w kontekście piątkowego wypadku drogowego z premier Beatą Szydło politolog prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

2017-02-13, 11:50

Prof. Kazimierz Kik: należy działać zgodnie z procedurami w ramach przepisów drogowych
Kazimierz Kik/fot.PR24/MS

Posłuchaj

13.02.17 Prof. Kazimierz Kik o piątkowym wypadku i funkcjonowaniu BOR
+
Dodaj do playlisty

Jak podkreślił prof. Kazimierz Kik w piątek niewątpliwie miał miejsce splot nieszczęśliwych okoliczności, który „tłumaczy w pewnym sensie BOR”. - Z drugiej strony wydaje mi się, że jednak czynniki rządowe lub okołorządowe traktują Polskę jako swoją własność prywatną – wyjaśnił.

Jak dodał, „można i należy kierować się procedurami, ale należy też przestrzegać przepisów drogowych i działać zgodnie z procedurami w ramach przepisów, a nie obok nich”. - Cała kolumna jechała pod prąd i wyprzedzała na podwójnej linii ciągłej. W związku z tym nie można było wymagać od tego młodego człowieka, by patrzył do tyłu kiedy miał obowiązek patrzenia czy nikt nie jedzie z przeciwnej strony – podkreślił prof. Kik. Dodał, że jest to „bardzo ważny element do przemyślenia”.

- Uważam, że powinno się dokonać zmiany BOR. Prześwietlić BOR i zmienić system przyjmowania ludzi. To nie mogą być ludzie z zaufania, ludzie kompetencji – podsumował.

Więcej w całej rozmowie.

REKLAMA

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/pr

________________

Data emisji: 13.02.17

Godzina emisji: 11:18

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej