X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Widziane z zagranicy

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 14:54
Operacje Petra Poroszenki, ogłoszenie kalifatu w Iraku i zatrzymanie byłego prezydenta Francji. To najważniejsze wydarzenia, które w mijającym tygodniu odbiły się szerokim echem w polityce zagranicznej.
Audio
  • 05.07.14 Roman Frister „Próba zawarcia pokoju między Izraelem, a Palestyńczykami w ciągu dziewięciu miesięcy musiała zakończyć się źle (…)”.
Palestyńczycy atakują kamieniami izraelskie buldożery
Palestyńczycy atakują kamieniami izraelskie buldożeryFoto: PAP/EPA/ALAA BADARNEH

Prezydent Ukrainy Petro Peroszenko nie przedłużył zawieszenia broni z prorosyjskimi separatystami. Jego zdaniem szansa na trwały pokój została zaprzepaszczona z powodu przestępczych działań rebeliantów. Zawarty z separatystami rozejm był przez nich wielokrotnie łamany.

Koniec rozejmu

Plan pokojowy Petro Poroszenki przewidywał amnestię dla tych, którzy nie popełnili ciężkich przestępstw, uwolnienie zakładników, wycofanie ukraińskich i rosyjskich najemników oraz rozmowy na temat zmian w konstytucji.

– Włoska prasa coraz mniej uwagi poświęca sprawom na Ukrainie. Włoscy dziennikarze uważają, że sprawa Ukrainy w niewielkim stopniu interesuje ich rodaków. Dlatego konflikt rosyjsko-ukraiński coraz rzadziej pojawia się we włoskich mediach – powiedział Marek Lehnert, korespondent Polskiego Radia w Rzymie.

Trudna sytuacja w Izraelu

Śmierć trzech nastolatków przyczyniła się do zaostrzenia sytuacji pomiędzy Izraelczykami i Palestyńczykami. W pogrzebie 17-latka zamordowanego w odwecie przez izraelskich osadników wzięło udział ponad tysiąc osób.

– W tej chwili widać, że osiągnięcie porozumienia izrealasko-palestyńskiego jest niemożliwe. Różnice zdań i żądania tych dwóch stron są tak różne, że trudno podjąć decyzję o rozmowie. Próba zawarcia pokoju między Izraelem, a Palestyńczykami w ciągu dziewięciu miesięcy musiała zakończyć się poronieniem – podkreślił Roman Frister , pisarz, dziennikarz polsko-izraelski.

Co dalej z Nicolasem Sarkozy?

Oskarżenia o nadużycie władzy i korzystanie z nielegalnych środków podczas kampanii prezydenckiej mogą ostatecznie pogrzebać Sarkozy'ego. Już to zrobili Francuzi, dwie trzecie z nich nie chce jego powrotu do polityki.

– Trzeba zaznaczyć, że Nicolas Sarkozy nie był formalnie aresztowany, chodziło jedynie o zatrzymanie przez policję – powiedział Sébastien Ducourtioux, Instytut Romanistyki UW.

Sébastien Ducourtioux wyjaśnił, że we francuskim prawie procedura  zatrzymania, tak zwana „procedure de la garde à vue”, nie jest tym samym, co aresztowanie z nakazem sądowym.  Ten niuans sprawia, że często zatrzymanie Sarkozy’ego było źle interpretowane w zagranicznych mediach.

Zapraszamy do wysłuchania audycji Ernesta Zozunia !

PR24/Paulina Olak

Zobacz więcej na temat: aktualności Izrael Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak