Elektroniczne nowości z Las Vegas

Ponad 3,5 tys. wystawców, prawie 200 tys. odwiedzających i ponad 2 mln metrów kwadratowych powierzchni. Za nami kolejna odsłona Consumer Electronic Show, największych targów elektronicznych w USA. Czym zaskoczyli w tym roku? Jakie gadżety zrobiły największe wrażenie? O tym wszystkim w najnowszej odsłonie 24. Poziomu.

2016-01-16, 15:16

Elektroniczne nowości z Las Vegas
foto: flicr/David Berkowitz

Posłuchaj

Consumer Electronic Show to największe targi elektroniczne w USA. foto: flicr/David Berkowitz
+
Dodaj do playlisty

Każdego roku wystawcy prezentują urządzenia, które mogą okazać się przełomowe w swojej dziedzinie. W Las Vegas spogląda się w przyszłość elektroniki użytkowej. To tu Phillips pokazał pierwszy odtwarzacz CD, JVC - kasetę VHS, Nintendo - konsolę, a Microsoft. Najnowszą edycję imprezy obserwował na miejscu Paweł Pilarczyk, z portalu PCLab.pl, przyznał, że targi zostały zdominowane przez hełmy wirtualnej rzeczywistości.

– Szał na hełmy jest niewyobrażalny. Były jednym z trendów na tegorocznym CES-ie. Niemal co drugie stoisko wystawowe oferowało właśnie ten gadżet. Najwięksi producenci skupili się na jego zaprezentowaniu. Mam tu na myśli HTC, Sony, Google, a także Samsunga. Z miesiąca na miesiąc oferowanych jest coraz więcej gier, a także filmów, które największe wrażenie robią, gdy bawimy się nimi w trójwymiarze, co zapewniają właśnie hełmy – powiedział Paweł Pilarczyk.

Z pewnością ten rok należeć będzie do dronów - urządzeń latających, stworzonych głównie z myślą o rozrywce. Zwrócił na to również uwagę Paweł Pilarczyk, który umieścił je na pierwszym miejscu pod względem zainteresowania, które na CES-ie wzbudzały elektroniczne gadżety.

– Największe wrażenie, spośród setek dronów, które pojawiły się na targach, zrobiła na mnie wersja pozwalajaca człowiekowi wejść na pokład urządzenia. Sterować nim można na dwa sposoby. Z wnętrza maszyny lub zdalnie, z wykorzystaniem osoby będącej na zewnątrz. Ten sprzęt w jakimś sensie przypominać może już nie drona, a mały helikopter. Do sprzedaży ma trafić jeszcze w tym roku. Jego cena wyniesie 200 tys. dolarów – powiedział ekspert.

REKLAMA

Ponadto w audycji, Tomasz Ganicz ze Stowarzyszenia Wikimedia Polska, w związku z 15. urodzinami Wikipedii, opowiedział o historii powstania encyklopedii, zasadach jej działania oraz perspektywach, które przed nią stoją.

Nie zabrakło także przeglądu najważniejszych informacji za świata gier i nowych technologii.

Polskie Radio 24/db

 

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej