X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Kukuczka. Historia najsłynniejszego polskiego himalaisty

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 21:24
– Jerzy Kukuczka był herosem, który rozsławił polski himalaizm – mówił Dariusz Kortko, współautor książki "Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście". Gościem Polskiego Radia 24 był również Marcin Pietraszewski, drugi z autorów.
Audio
  • 21.10.16 Jerzy Kukuczka – najsłynniejszy polski himalaista

Jeden z najwybitniejszych himalaistów, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum. Jerzy Kukuczka jako drugi na świecie zdobył wszystkie czternaście głównych szczytów o wysokości ponad ośmiu tysięcy metrów. Pomimo wielkiego doświadczenia, zginął właśnie w Himalajach – odpadł od ściany, podczas zdobywania Lhotse. 24 października minie 27 lat od tego wydarzenia.

W Polskim Radiu 24 o Jerzym Kukuczce – jego wybitnych osiągnięciach i tragicznej śmierci – mówili Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski, współautorzy książki "Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście".


13.10.16 Andrzej Seweryn wspomina Andrzeja Kopiczyńskiego 
Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski; foto: PR24/MR

Polskie Radio 24/mp

____________________

Data emisji: 21.10.16

Godzina emisji: 20.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pechowa 13-stka polskiego himalaizmu

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 10:26
Rok 2013 był tragiczny dla polskiego himalaizmu. Broad Peak, Gaszerbrum I – tam zginęli polscy alpiniści. Jednak łzy już otarte i na nowy rok 2014 planowane są nowe wyzywania wspinaczkowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szlakami polskich himalaistów

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 11:11
Polskie Himalaje 2018 to wyjątkowy projekt dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które przypada 11 listopada 2018 roku. Janusz Kalinowski, rzecznik projektu, opowiadał w Polskim Radiu 24 o tym wyjątkowym przedsięwzięciu sportowo-rekreacyjnym, w który zaangażować się może każdy, kto tylko kocha Himalaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski himalaizm okiem reżysera

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 19:47
Nakręcił ponad 20 filmów o górach, a także stworzył liczne komiksy nawiązujące treścią do tematyki górskiej. W Polskim Radiu 24 reżyser Jerzy Porębski opowiedział o swojej pracy, miłości do gór oraz historii polskiego himalaizmu. Nie zabrakło także rozmowy na temat Akademii Górskiej TOPR i cyklu filmów edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu w górach.
rozwiń zwiń