VII Warszawski Piknik Archiwalny
11 czerwca o godz. 10.30 rozpoczyna się VII Warszawski Piknik Archiwalny. O zyskującej coraz większą popularność imprezie, mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Klusek z Muzeum Niepodległości.
2016-06-11, 10:39
Posłuchaj
- Jedną z idei pikniku jest zainteresowanie młodzieży historią. Nie powinniśmy też zapominać o samej kwestii integracji. Na takim pikniku dochodzi do nawiązywania wielu kontaktów. Ludzie przychodzą, poznają się, mogą miło spędzić czas. Skąd też nazwa „piknik”, a nie „prelekcja” czy „konferencja” – powiedział w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Klusek.
Dodał, że ideą pikniku jest także to, by „archiwa i dokumenty z przeszłości połączyć z nowoczesnością i udostępnić je szerszemu gronu Warszawiaków”. - Niektóre instytucje, oprócz tego że prezentują swoje archiwa, mają do zaproponowania również inne projekty, jak np. archiwum Sejmu RP bądź archiwum Prezydenta - podkreślił Klusek.
Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że wśród prezentowanych podczas pikniku archiwów są zbiory prestiżowych instytucji rządowych, naukowych, kulturalnych i społecznych. Jak zaznaczył, grono instytucji biorących udział w imprezie powiększa się z roku na rok.
- Staramy się zapraszać, np. nowe szkoły wyższe nie zapominając także o archiwach mediów publicznych – zaznaczył.
REKLAMA
Piknik Archiwalny organizowany jest przez Polską Akademię Nauk Archiwum w Warszawie wraz z Polskim Towarzystwem Archiwalnym. Odbywa się w Pałacu Staszica w Warszawie.
Więcej w całej rozmowie.
Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.
Polskie Radio 24/pr/pj
REKLAMA
REKLAMA