Usługi dla biznesu w Europie

Sektor usług dla biznesu rozwija się prężnie w całej Europie. Dzisiaj outsourcing to już nie tylko prowadzenie infolinii, ale także administrowanie systemów informatycznych czy prowadzenie księgowości.

2014-04-23, 17:19

Usługi dla biznesu w Europie
. Foto: flickr/Trey Ratcliff

Posłuchaj

23.04.14 Janusz Dziurzyński „Niepokorni, młodzi, ambitni ludzie znad Wisły dostarczają temu sektorowi innowacji (…)”
+
Dodaj do playlisty

Ideą outsourcingu jest przekazywanie niektórych zadań i projektów podmiotowi zewnętrznemu. Korzystanie z takich usług pozwala na zredukowanie kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwo.

Polska liderem Europy

Outsourcing w naszym kraju rozwija się dopiero od początku XXI wieku. W tak krótkim czasie Polska stała się liderem międzynarodowego sektora usług w Europie.

- Szacujemy, że w Polsce sektorze usług dla biznesu zatrudnionych jest 120 tysięcy ludzi, a roczny wzrost zatrudnienia wynosi 10-20 procent. W naszym kraju pojawiają się nowe firmy działające w tej branży, a przedsiębiorstwa posiadające już placówki w Polsce rozwijają swoją działalność – powiedziała w Polskim Radiu 24 Jolanta Jaworska, Wiceprezes Związku Liderów Sektora usług Biznesowych (ABSL).

Finanse z przyszłością

W sektorze usług dla biznesu w Polsce zatrudnionych jest obecnie więcej osób niż w górnictwie. Na brak ofert pracy nie mogą narzekać m.in. osoby zajmujące się finansami.

REKLAMA

- Nadal oferujemy przede wszystkim usługi z zakresu finansów i rachunkowości. Blisko 60 procent wszystkich centrów działających w Polsce oferuje właśnie takie usługi. Połowa przedsiębiorstw służy także pomocą w zakresie obsługi klienta i zarządzania aplikacjami – dodała Iwona Chojnowska-Haponik, Dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych Polskiej Agencji informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Młodzi i kreatywni

Mówi się, że polskie szkoły nie kształcą młodych ludzi w prawidłowy sposób, zabijając ich kreatywność poprzez uczenie standardowych rozwiązań. Jednak jak pokazuje sektor usług dla biznesu, absolwentom rodzimych uczelni nie brakuje polotu.

- Niepokorni, młodzi, ambitni ludzie znad Wisły dostarczają temu sektorowi innowacji. Z sukcesami szukamy lepszych rozwiązań, co jest doceniane przez firmy zagraniczne – zauważył Janusz Dziurzyński, Wiceprezes Związku Liderów Sektora usług Biznesowych (ABSL).

PR24/MP

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej