Polacy zbadali swoje serca

W Polskim Radiu 24 geriatra dr Agata Kusz-Rynkun mówiła o wynikach badań kardiologicznych polskich seniorów. Po raz trzynasty po kraju podróżowała Mobilna Kardiologiczna Poradnia Servier oferując bezpłatne badania i konsultacje. Tegoroczna edycja była dedykowana osobom po 60. roku życia w myśl „Trzecia Młodość Twojego Serca”.

2015-11-19, 18:10

Polacy zbadali swoje serca
materiały promocyjne organizatora akcji DBAJ O SERCE

Posłuchaj

19.11.15 Dr Agata Kusz-Rynkun: „Pojawiające się z wiekiem zmiany fizjologiczne powodują wzrost ciśnienia krwi (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Osoby po 60. roku życia ze względu na swój wiek są szczególnie narażone na ryzyko powikłań nadciśnienia tętniczego, takich jak udar mózgu i zawał serca.

– Z wiekiem w naszym organizmie zachodzą zmiany fizjologiczne. Jeśli wcześniej się do nich nie przygotowaliśmy albo nie wiedzieliśmy, to zmiany w naszych naczyniach krwionośnych powodują wzrost ciśnienia tętniczego. Serce pracuje z większym obciążeniem i stąd pojawiają się problemy oraz rośnie ryzyko śmiertelności – wyjaśniała dr Agata Kusz-Rynkun z Kliniki Medycyny Rodzinnej.         

– Objawy nadciśnienia tętniczego bywają bardzo dyskretne np. bóle głowy usprawiedliwiane w różny sposób, zawroty głowy. Te objawy można wytłumaczyć każdą inną przypadłością. Badania na ciśnienie tętnicze powinny być wykonywane przy okazji badań profilaktycznych – dodała gość Polskiego Radia 24.

Więcej o chorobach serca wśród osób starszych w całej rozmowie.    

REKLAMA

Polskie Radio 24/gm

 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej