X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

J. Saryusz-Wolski: opozycja bruździ ws. kandydatury J. Wojciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 20:37
- Niestety za kulisami polska totalna opozycja bruździ, bo - jak mówią kuluary - kwestionują kandydaturę Janusza Wojciechowskiego na komisarza. To jest kolejnym dowodem na to, że działają przeciwko polskim interesom - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski.
Audio
  • 07.10.19 J. Saryusz-Wolski: opozycja zakulisowo bruździ ws. kandydatury J. Wojciechowskiego (PR24)
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: PR24/J. Popławski

We wtorek przed południem w Parlamencie Europejskim odbędzie się drugie wysłuchanie kandydata na komisarza Janusza Wojciechowskiego. Tak zdecydowali koordynatorzy grup politycznych z komisji rolnictwa. Odpowiedzi na dodatkowe pytania, które przysłał polski kandydat nie usatysfakcjonowały europosłów. W Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS, skomentował sprawę kandydatury.

1200_Wojciechowski_PAP.jpg
We wtorek odbędzie się drugie wysłuchanie Janusza Wojciechowskiego

Jacek Saryusz-Wolski: jestem optymistą

- Dodatkowe pytania i odpowiedzi pisemne są oceniane jako dużo lepsze i bardziej satysfakcjonujące przez koordynatorów z komisji rolnictwa. To jest dobra wiadomość - powiedział polityk. Podkreślił równocześnie, że kolejną szansą będzie wtorkowe, ponowne wysłuchanie. Wyraził również nadzieję, że tym razem polski kandydat będzie mówił po polsku, bo we własnym języku każdy czuje się lepiej pewniej i na przykład hiszpański kandydat odpowiadał na pytania w języku hiszpańskim.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prof. Z. Krasnodębski: uwagi ws. J. Wojciechowskiego były bezpodstawne

- Ja jestem optymistą, chociaż w brukselskiej polityce nigdy nie można być niczego pewnym. Ta kandydatura jest kwestionowana w ramach walki grup politycznych - zaznaczył.

Co robi opozycja?

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że poważnym problemem jest postawa polskiej opozycji, która w tej sprawie nie działa na rzecz polskiego kandydata.

- Niestety za kulisami polska totalna opozycja bruździ, bo - jak mówią kuluary - kwestionują tę polską kandydaturę na komisarza. To jest kolejnym dowodem na to, że działają przeciwko polskim interesom - podkreślił.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Gabriel Janowski: Janusz Wojciechowski musi bronić racji rolników

Jak wyjaśnił, nie można nikogo "złapać za rękę", ale stwierdził, że Andrzej Halicki wprost, otwartym tekstem powiedział, że Janusz Wojciechowski "nie jest dobrym kandydatem".

- W innych państwach jest tak, że kiedy interes kraju jest na szali, to wszyscy - niezależnie czy z lewa, czy z prawa, czy ze środka - zabiegają, popierają, a na pewno nie przeszkadzają kandydatowi z własnego kraju. Także jesteśmy niechlubnym wyjątkiem - zauważył Jacek Saryusz-Wolski.

Więcej w nagraniu.

Audycję "Świat w powiększeniu" prowadził Antoni Opaliński.

Polskie Radio 24/IAR/jmo

***

Data emisji: 07.10.2019

Godzina emisji: 19.45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wysłuchanie Janusza Wojciechowskiego. Będzie kolejna seria pytań

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 19:10
Jest decyzja o wysłaniu dodatkowych pytań Januszowi Wojciechowskiemu, kandydatowi na komisarza do spraw rolnictwa. Tak zdecydowali przedstawiciele grup politycznych, którzy ocenili wysłuchanie Polaka - podała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

R. Czarnecki: wystąpienie J. Wojciechowskiego spokojne i merytoryczne

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 08:41
- Polski kandydat był sobą, nie kłaniał się okolicznościom, powiedział co myśli o strukturze rolnictwa w Unii Europejskiej – komentował przesłuchanie Janusza Wojciechowskiego w związku z kandydaturą na stanowisko komisarza ds. rolnictwa Ryszard Czarnecki eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PE oceni dodatkowe odpowiedzi Janusza Wojciechowskiego. Dziś decyzja ws. polskiego kandydata

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 06:28
Dziś w Parlamencie Europejskim decyzja w sprawie kandydata Polski na komisarza Janusza Wojciechowskiego. Deputowani z komisji rolnictwa ocenią (początek spotkania ok 15.30) jego dodatkowe, pisemne odpowiedzi na pytania i bardzo prawdopodobne jest drugie wysłuchanie jutro rano.
rozwiń zwiń