X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Grzegorz Kucharczyk o światowym bezpieczeństwie: gra interesów

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 20:19
- Z pewnością istnieją poważni gracze, którzy są zainteresowani w forsowaniu wizji ładu bezpieczeństwa. Jednak te wizje nie są ze sobą aż tak bardzo skonfliktowane, żeby doszło do eskalacji, wybuchu konfliktu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk i autor książki "Wersal 1919. Nowa kultura bezpieczeństwa dla Polski i Europy".
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com / Maksim Safaniuk

Wielka Wojna, jak do 1939 r. nazywano pierwszą wojnę światowa, była konfliktem, który pod względem zasięgu geograficznego, wysiłku militarnego oraz oddziaływania na społeczeństwa i gospodarkę zaangażowanych w nią państw, a przede wszystkim wielomilionową liczbę ofiar przekroczył wszelkie ówczesne wyobrażenia. Oczekiwano że toczący się w Paryżu  od stycznia do czerwca 1919 r. proces pokojowy przyniesie rozstrzygnięcia, które na trwale położą kres dalszym wojnom.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Traktat Wersalski od początku był skażony słabością. - USA go nie ratyfikowały, Niemcy poczuły się skrzywdzone, Rosji nie było, a Chiny odmówiły podpisania. To musiało być nietrwałe i było nietrwałe - powiedział prof. Grzegorz Kucharczyk. Jego zdaniem obecnie wielu graczy stara się grać w obrębie norm ładu międzynarodowego. - Historia ładu, który wytworzył się 100 lat temu pokazuje, że nic nie jest wieczne. Najważniejsza jest gra interesów, która się odbywa - tłumaczył.

Więcej w nagraniu.

Audycję "Świat w powiększeniu" prowadził Antoni Opaliński.

Data emisji: 10.12

Godzina emisji: 19.46

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A. Bryc: działania Rosji w przestrzeni kosmicznej to realne zagrożenie

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 21:12
- USA mają rozmieszczone najwięcej obiektów satelitarnych na orbicie, ale to Chiny i Rosja zrobiły tutaj największy postęp. Prezydent Putin naciska na rosyjskie zdolności kosmiczne i pod tym względem Rosjanie stanowią realne zagrożenie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu. Gościem audycji był również prof. Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej.
rozwiń zwiń