X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Tomasz Grzegorz Grosse o nowym szefie CDU: jest przyjazny Putinowi oraz pogłębieniu relacji z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 20:25
- Armin Laschet wypowiadał się za pragmatycznym podejściem w stosunku do Rosji. W jego mniemaniu oznacza to ochronę niemieckich interesów gospodarczych związanych z wieloma niemieckimi firmami operującymi na rosyjskim rynku- mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse, europeista.
Tomasz Grosse
Tomasz GrosseFoto: PR24/MS

Nowym szefem Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej został Armin Laschett. Jest on zadeklarowanym kontynuatorem polityki Anegli Merkel i jednym z kandydatów na kanclerza Niemiec. 

Czytaj także:
Angela Merkel 1200 PAP.jpg
Kto zastąpi Merkel i czy chadecja wróci do korzeni? "Superwyborczy" rok w Niemczech

Prof. Tomasz Grzegorz Grosse podkreślił, że trzeba docenić sukces wyborczy Lascheta, ale jednocześnie powinno się pamiętać o tym, że są politycy, którzy mają lepsze notowania. Przypomniał także stanowisko nowego szefa CDU w sprawie budowy Nord Stream 2.

- Laschet jest znany z tego, że bardzo wyraźnie apelował i apeluje, by jak najszybciej dokończyć budowę Nord Stream 2. Brzmi to dla nas mało optymistycznie. Nord Stream 2 jest ewidentnie skierowany przeciwko polskim interesom.

Zdaniem europeisty polityk wspiera Nord Stream 2 z powodów ekonomicznych. Jego zdaniem ta kwestia "wynika z pewnej kalkulacji gospodarczej". - Bardzo opłaca się to niemieckim przedsiębiorcom, jak również ze względu na cele klimatyczne. - stwierdził gość PR24.

Czytaj także:

Relacje Niemcy-Rosja 

Według profesora Armin Lashet jest "przyjazny Władimirowi Putinowi oraz pogłębieniu relacji z Rosją". - Armin Lashet wypowiadał się za pragmatycznym podejściem w stosunku do Rosji - komentował Grosse.

Gość PR24 tłumaczył, że w mniemaniu nowego szefa CDU pragmatyczne podejście będzie oznaczało "ochronę niemieckich interesów gospodarczych związanych z wieloma niemieckimi firmami operującymi na rosyjskim rynku".

Czytaj także:
PAP Merkel 1200.jpg
"Przesunęła się na lewo, popełniła błąd w polityce migracyjnej". Prof. Miszczak o Merkel

Jak zaznaczał ekspert, "w strefie euro są bardzo silne nierównowagi makroekonomiczne". Jego zdaniem największe korzyści wynoszą z tej sytuacji Niemcy. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

Posłuchaj
25:13 _PR24_AAC 2021_01_17-19-33-17.mp3 Prof. Tomasz Grzegorz Grosse, europeista o polityce Niemiec. 

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: prof. Tomasz Grzegorz Grosse, europeista 

Data emisji: 17.01.2021

Godzina: 19.33

jbt/pr24

Czytaj także

Olga Doleśniak-Harczuk: polityka zagraniczna Niemiec wobec Rosji dalej pozostaje niezachwiana

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 15:50
- Pewną naiwnością jest sposób myślenia, że państwa będą rezygnować ze strategicznych partnerstw. Uważam, że partnerstwo niemiecko-rosyjskie dalej takim pozostaje - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Olga Doleśniak-Harczuk, publicystka gazety "Nowe Państwo". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Madajczyk: nic jeszcze nie przesądza losu kandydatury na następcę Merkel

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 20:25
- Pytaniem jest to czy Armin Laschet ma potencjał, by aspirować do bycia kanclerzem Niemiec - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Madajczyk z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
rozwiń zwiń