more_horiz

Raper West chce kandydować w wyborach na prezydenta USA. Bender: nie można lekceważyć jego popularności

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2022 20:30
- Kany West blisko współpracował z Donaldem Trumpem w czasie jego kadencji prezydenckiej - mówił w Polskim Radiu 24 Iwo Bender, dziennikarz z Eternal Word Television Network Polska.
Raper West chce kandydować w wyborach na prezydenta USA. Bender: nie można lekceważyć jego popularności
Raper West chce kandydować w wyborach na prezydenta USA. Bender: nie można lekceważyć jego popularnościFoto: PAP/EPA/MARILYN INDAHL

Raper Kanye West zapowiedział, że zamierza kandydować w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2024 roku. Artysta zdradził również, kto miałby zostać jego wiceprezydentem. Wybór padł na Donalda Trumpa. W filmiku zatytułowanym "Mar-A-Lago Debrief" West stwierdził, że "Trump zaczął po prostu krzyczeć na mnie przy stole, mówiąc że przegram. Czy to kiedykolwiek zadziałało dla kogoś w historii"?

"Nie można lekceważyć jego popularności"

- Kiedy artysta startował w poprzednich wyborach zebrał chyba 70 tysięcy głosów, ale byli tacy, którzy mówili, że to był celowy numer Donalda Trumpa wymyślony, by odciągnąć młodych Murzynów amerykańskich od głosowanie na Demokratów. Raczej nie, bo skala tego była minimalna, ale nie można na pewno lekceważyć ogromnej popularności tego rapera, tego że był przez media uważany i ogłaszany geniuszem muzycznym, miliarderem - powiedział Iwo Bender.

Kany West albo po prostu Ye, jak teraz każe nazywać się muzyk, startował już w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Te jednak przegrał z Joe Bidenem, do którego zabrakło mu 81 198 628 głosów. Sam zdobył ich 70 796. Raper nie zraził się przegraną i już wtedy dodał wpis na Twiterze "Kanye 2024".


Posłuchaj
24:29 PR24_mp3 2022_11_26-19-33-02.mp3 Raper West chce kandydować w wyborach na prezydenta USA. Bender: nie można lekceważyć jego popularności ("Świat w powiększeniu")

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Iwo Bender, dziennikarz (Eternal Word Television Network Polska)

Data emisji: 26.11.2022

Godzina: 19:33 


Zobacz także

Zobacz także