60 lat Wojskowego Instytutu Medycznego. "Stwarzamy warunki pracy dla najlepszych"

- Leczymy nowocześnie i bezpiecznie, pacjent jest w naszym centrum uwagi. Oczywiście drugim filarem są żołnierze i działania na rzecz sił zbrojnych. Te działania realizujemy w obszarze medycznym, ale również staramy się to silnie podkreślać w obszarze szkoleniowym, dydaktycznym i naukowo-badawczym - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego.

2025-01-04, 13:15

60 lat Wojskowego Instytutu Medycznego. "Stwarzamy warunki pracy dla najlepszych"
Operacja wykonywana przy pomocy robota DaVinci w WIM przy ul. Szaserów, Warszawa 05.12.2024 . Foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Wojskowy Instytut Medyczny obchodził 60-lecie powstania tzw. Szpitala przy Szaserów. Z tej okazji Wojskowy Instytut Medyczny - Państwowy Instytut Badawczy i Akademia Wojsk Lądowych zorganizowały konferencję naukową; w jej oficjalnym otwarciu wzięli udział m.in. wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, szef BBN Jacek Siewiera i wiceszef MON Cezary Tomczyk.

Posłuchaj

Gen. Grzegorz Gielerak o zadaniach Wojskowego Instytutu Medycznego (Cafe armia) 22:41
+
Dodaj do playlisty

Gen. Grzegorz Gielerak podkreślał, że w działaniu Wojskowego Instytutu Medycznego kluczowa jest profesjonalna kadra. - Naszą rolą jest stworzyć warunki do tego, by ludzi, których dobieramy do współpracy, a zawsze uważam, że pracuję z najlepszymi, mieli warunki do tego, by realizować cele instytucji - podkreślał gość audycji.

Szef instytutu zwracał uwagę na specyfikę leczenia żołnierzy, ale i wymagania stawiane wojskowej kadrze w nowocześnie  wyposażonych siłach zbrojnych. - To już nie są ludzie, których możemy wziąć z cywila i po krótkim kursie postawić przed sprzętem,  tylko to są specjaliści, którzy swoje kompetencje budują często przez lata. A skoro państwo, społeczeństwo ponosi koszty związane z przygotowaniem tych ludzi, to zadaniem wojskowej służby zdrowia jest uczynić wszystko, aby z jednej strony zagwarantować, by jak najdłużej w tej służbie pozostali, a gdy dojdzie do konfliktu zbrojnego, to by możliwie długo chronić ich przed wyeliminowaniem, ewentualnie jeśli zostaną zranieni, to jak najszybciej przywrócić ich do służby - mówił gen. Gierelak. 

Czytaj także:

***

Audycja: Cafe Armia
Prowadząca: Agnieszka Drążkiewicz
Gość: gen. Grzegorz Gielerak dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego
Data emisji: 4.01.2025
Godzina emisji: 8.06

Źródło: Polskie Radio 24 / ka

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej