X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mateusz Kosiński: Strajk Kobiet przybrał formę KOD-u bis

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 09:30
- Strajk Kobiet jest już na przegranej pozycji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Kosiński, który uważa, że "elity unijne zauważyły, że temat aborcji stał się w Polsce przyczyną kryzysu politycznego". Zbigniew Parafianowicz wskazał, że "wybuch społeczny" w Polsce "wywołało orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego", a ew. rezolucja PE krytykująca wyrok TK "wcale go nie dziwi". - Rezolucja Parlamentu to świstek papieru, ale pokazuje kierunek, w którym Unia chce iść - mówił Łukasz Jankowski.
Audio
  • Publicyści o rezolucji PE ws. aborcji w Polsce (Polskie Radio 24/Debata poranka)
Konferencja Strajku Kobiet
Konferencja Strajku KobietFoto: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

PE ma w przyszłym tygodniu debatować na temat kwestii aborcji w Polsce w kontekście niedawnego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego - podała PAP, powołując się na źródła w tej instytucji. Wnioskowały o to lewicowe grupy.

Sejm Kaminski pap 1200.jpg
Szef MSWiA o incydentach w Warszawie: każda instytucja publiczna będzie chroniona przez policję

"Konserwatyzm w defensywie w Europie"

Zbigniew Parafianowicz zwrócił uwagę, że taka rezolucja "nie jest w żaden sposób źródłem prawa". - To jest wyrażenie stanowiska politycznego Parlamentu Europejskiego - powiedział. Jak zauważył, PE "w dużej mierze jest zdominowany przez ugrupowania polityczne mające poglądy zbliżone do tych, które są prezentowane na ulicach polskich miast".

Publicysta "DGP" podkreślił, że "konserwatywne postrzeganie" spraw światopoglądowych "jest w defensywie w Europie", więc ewentualne przyjęcie takiej rezolucji "wcale go nie dziwi". - To nie jest tak, że wybuch społeczny w Polsce wywołała kontrowersyjna sprawa aborcji. Ten wybuch wywołało orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego - mówił na antenie PR24.

Czytaj także:

"Rezolucja pokazuje kierunek, w którym Unia chce iść"

Łukasz Jankowski przypomniał, że "w okolicach unijnego referendum w Polsce" Polaków przekonywano, że "Unia Europejska to związek gospodarczy i żadne kwestie światopoglądowe nie będą przez nią rozstrzygane". - Okazuje się, że mija kilkanaście lat i sytuacja jest biegunowo odległa - ocenił.

Według publicysty, kolejne rezolucje PE i decyzje KE mogą być "kolejną uzurpacją władzy". - Zastanawiam się, gdzie brukselscy urzędnicy postawią granicę, gdzie sprawy pozostawią na poziomie krajowym - powiedział. - Rezolucja Parlamentu to świstek papieru, ale pokazuje kierunek, w którym Unia chce iść - dodał.

Posłuchaj
20:29 [PR24]PR24 (mp3) 20 listopad 2020 08_39_22.mp3 Publicyści o rezolucji PE ws. aborcji w Polsce (Polskie Radio 24/Debata poranka)

 

ZOBACZ TAKŻE
collage 1200.jpg
Parlamentarzystki KO i Lewicy protestowały przed Sądem Okręgowym w Warszawie

"Strajk Kobiet jest na przegranej pozycji"

- Widzę to jako kolejną pałkę wymierzoną w polski rząd - mówił Mateusz Kosiński (tysol.pl). Wskazał, że "elity unijne zauważyły, że temat aborcji stał się w Polsce przyczyną kryzysu politycznego i bardzo dużego tąpnięcia sondażowego Prawa i Sprawiedliwości", więc "widzą szansę, że w Polsce może dojść do przełamania".

- Moim zdaniem ten Strajk Kobiet jest już na przegranej pozycji. O ile on miał potencjał setek tysięcy kobiet rozczarowanych tym, że ten kruchy kompromis aborcyjny w ogóle jest ruszany, to dzisiaj przybrał formę KOD-u bis: widzimy znowu agresywne, krzykliwe grupki, bluzgającą panią Lempart - powiedział publicysta na antenie Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Debata poranka"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Goście: Mateusz Kosiński (tysol.pl), Łukasz Jankowski (Radio Wnet) Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna")
Data emisji: 20.11.2020
Godzina emisji: 08.35

ms, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaka przyszłość dla Strajku Kobiet? Sobolewski: niedługo los, jaki spotkał Ruch Palikota, spotka też ruch pani Lempart

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 08:12
- Zainteresowanie Strajkiem Kobiet spadło do poziomu błędu statystycznego. Gdy pani Lempart i jej koleżanki ogłaszały swoje postulaty, było wiadomo, że chodzi o próbę utworzenia ruchu politycznego, którego zadaniem będzie wejście do Sejmu - powiedział Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń