more_horiz

Publicyści o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro i głosowaniu w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2022 09:45
Dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej", Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego" i Michał Piękoś z "Trybuny" rozmawiali o tym, czy Zjednoczona Prawica "uratuje" ministra sprawiedliwości w głosowaniu nad wotum nieufności dla niego. Wniosek złożyła opozycja. 
Czy Zjednoczona Prawica uratuje Zbigniewa Ziobro? Próbowali odpowiedzieć publicyści w PR24
Czy Zjednoczona Prawica "uratuje" Zbigniewa Ziobro? Próbowali odpowiedzieć publicyści w PR24Foto: PAP/Marcin Obara

Sejmowa komisja sprawiedliwości negatywnie zaopiniowała wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Wniosek złożyły kluby KO i Lewicy oraz koło Polska 2050. Rzecznik PiS w rozmowie w Polskim Radiu 24 wyraził przekonanie, że podczas głosowania w Sejmie Zbigniew Ziobro "zostanie obroniony przez całą Zjednoczoną Prawicę".

- Mieliśmy naradę klubową (...) Rozmawialiśmy też o tej sprawie. Nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że minister Ziobro zostanie obroniony i będziemy dalej pracować dla Polski - mówił Rafał Bochenek. Wniosek o odwołanie ministra "to próba odwrócenia uwagi od tego, że opozycja" - jego zdaniem - "nie ma dzisiaj programu i nie chce rozmawiać o konkretnych rozwiązaniach dla Polaków".

Sejm ma debatować nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Zbigniewa Ziobro jeszcze we wtorek wieczorem (13.12). Wstępnie początek tej sejmowej debaty przewidziano na godz. 20.00. Sprawę komentowali w PR24 Dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej", Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego" i Michał Piękoś z "Trybuny". 


Posłuchaj
09:30 PR24_mp3 2022_12_13-08-50-17.mp3 Publicyści o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro i głosowaniu w Sejmie ("Debata poranka")

***

Audycja: "Debata Poranka"

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: dr Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska"), Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") i Michał Piękoś ("Trybuna")

Data emisji: 13.12.2022

Godzina: 08:50 

Zobacz także

Zobacz także